Tag: Ministrisë

“Hapni dyert për tifozët e Kombëtares, ja sa mund të përballojmë kundër Anglisë”, FSHF letër qeverisë

10/03/2021

Nëpërmjet një shkrese zyrtare, Federata Shqiptare e Futbollit, i ka kërkuar Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, hapjen e dyerve të stadiumit për tifozët e ... Read More

Faqja e zyrtare e MASHT-it është jashtë funksionit

24/09/2019

Faqja zyrtare e Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, duket se ka rënë nga sistemi. Siç shihet në fotografinë e mëposhtme, uebi nuk është i ... Read More

U nënshkrua Protokolli Teknik i Bashkëpunimit me Britaninë në Fushën e Transportit

07/05/2019

Të martën në ambientet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit,  është nënshkruar Protokolli Teknik i Bashkëpunimit në Fushën e Transportit mes Kosovës dhe Britanisë së ... Read More

Meta rrëzon kërkesën e Besa Shahinit për shkarkimin e rektorit Koni

06/05/2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dalë kundër Ministrisë së Arsimit për Mynyr Konin. Kreu i Shtetit ka rrëzuar propozimin e ministres Besa Shahini duke ... Read More

Arbëreshët parakalojnë sonte në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ me veshje tradicionale

04/05/2019

Në kuadër të organizimit të Ministrisë së Diasporës për “Ditët e Arbëreshëve” sonte në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ në kryeqytet do të mbahet një koncert. Fillimisht ... Read More

Specialistët e stomatologjisë protestojnë nesër para Ministrisë së Shëndetësisë

01/05/2019

Grupi i Specialistëve të Stomatologjisë do të mbajë protestë nesër para Ministrisë së Shëndetësisë, me kërkesat për punësimin e tyre në institucionet publike shëndetësore, përkatësisht ... Read More

SBASHK-u: Në Kosovë nuk ka kushte që të mbahet mësimi tërëditor

30/04/2019

Sindikata e Bashkuar e Arsimit ka kundërshtuar idenë e Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, që në Kosovë të mbahet mësimi tërëditor. Në komunikatën e ... Read More

Qalaj thotë së në veri ka tensione për shkak të zgjedhjeve

24/04/2019

Në Komisionin për të drejtat dhe interesat e komuniteteve dhe kthim ka raportuar ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme Ekrem Mustafa, lidhur me gjendjen ... Read More

Vaksinim në terren kundër fruthit në 11 shkolla në Shkup, do të vaksinohen 480 nxënës

22/04/2019

Alsat-M 2019-04-22T12:58:28+02:00 Fillon vaksinimi kundër fruthit në terren sipas urdhrit të Ministrisë së Shëndetësisë për vaksinim në terren  për të gjithë fëmijët e pa vaksinuar ... Read More

“Bombat”, MPB: Ka filluar hetimi për zbardhjen e rastit

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T14:14:43+02:00 “Në pajtim me kompetencat e Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe në koordinim me Prokurorin Publik të Republikës së Maqedonisë së Veriut ka ... Read More

Protestojnë specialistët e stomatologjisë, kërkojnë punësim në institucionet shëndetësore publike

19/04/2019

Një grupi i specialistëve të Stomatologjisë, kanë protestuar sot para Ministrisë së Shëndetësisë me kërkesën që të punësohen në institucionet shëndetësore publike. Përfaqësuesja e këtij ... Read More

Sot protestojnë specialistët e stomatologjisë

19/04/2019

Grupi i Specialistëve të Stomatologjisë sot ka paralajmëruar mbajtjen e një proteste para Ministrisë së Shëndetësisë. Sipas tyre, arsye e protestës është mos punësimi në ... Read More