Tag: Milan

ZBULOHET: Ja sa milionë i kushtuan Milanit 12 nënshkrimet e vitit 2020/21

26/10/2021

Shuma që AC Milan shpenzoi për operacionet e tyre të ardhshme për sezonin 2020-21 është zbuluar në llogaritë financiare të klubit. MilanNeës ka marrë akses ... Read More

Kessie- Milan, vjen lajmi i papritur

25/10/2021

Ngecin negociatat, Kessie mund të largohet nga Milan. AC Milan është duke pasur vështirësi në rinovimin e kontratës së mesfushorit Franck Kessie. Mesfushori ka shkëlqyer ... Read More

Shkëmbimi i çmendur i Milanit me Torinon

25/10/2021

Belotti tek Milan, ylli i Rossonerëve tek Torino. Andrea Belotti edhe publikisht ka bërë të ditur që nuk do të rinovojë më kontratën me skuadrën ... Read More

Dorëzohen drejtuesit e Milanit, vendosin ta shesin yllin e madh qysh në janar

25/10/2021

AC Milan mund të vendosë të shesë Franck Kessie qysh në janar pasi nuk po mund të gjejë një marrëveshje me lojtarin për rinovimin e ... Read More

Në janar Milan nis ofertën për lojtarin që i mbeti peng verës

24/10/2021

Në verë, para nënshkrimit të Junior Messias nga Crotone, Milan bëri një përpjekje serioze për të nënshkruar Romain Faivre nga Brest.Sidoqoftë, ata nuk patën sukses ... Read More

Milan nuk humb kohë, gjen pasuesin e Ibrahimovicit

23/10/2021

AC Milan është në kërkim të një sulmuesi të ri që mund të zëvendësojë Zlatan Ibrahimovicin në sulmin kuqezi, pasi suedezi ka një kontratë deri ... Read More

Milan dhe Real Madrid në “luftë” për yllin e madh

22/10/2021

AC Milan, është një nga disa klubet më të mira evropiane që janë të interesuar për nënshkrimin e Charles De Ketelaere, por ai raportohet se ... Read More

Milan afër marrëveshjes me super-lojtarin

22/10/2021

AC Milan, nuk e ka humbur shikimin nga ylli i Anderlecht, Yari Verschaeren dhe shpreson të përdorë një marrëdhënie pozitive me skuadrën belge për të ... Read More

Milan dhe Juventus në garë për yllin 17 vjeçar

22/10/2021

AC Milan, po monitoron mesfushorin e Stade Rennais, Lesley Ugochukwu, ndërsa kërkimi i tyre në Francë vazhdon, thuhet në një raport. Sipas CalciomercatoMilan dhe Juventus ... Read More

Milan po e transferon playmakerin nga Serie A

22/10/2021

Milan është një nga skuadrat e shumta të interesuara për nënshkrimin e mesfushorit sulmues të Sassuolos, Filip Djuricic. Gjuricic ka dy gola dhe një asistim ... Read More

Konfirmohet: Milanit i mungojnë dy yjet e mëdhenj për ndeshjen e radhës në Serie A

21/10/2021

Milan definitivisht do të jetë pa Theo Hernandez dhe Brahim Diaz pasi të dytë ende po testojnë pozitivisht për COVID-19. Javën e kaluar u konfirmua ... Read More

Milan gjen zëvendësuesin e Kessie, kushton 50 milionë euro

21/10/2021

Milan ka bërë gati 50 milionë euro për zëvëndësuesin e Kessie. Milan po studion mundësitë dhe kushtet që ka për merkatot e ardhshme. Rossonerët deri ... Read More