Tag: mërkurës

Jordi Alba vulosi fitoren e katalanasve ndaj Granadas. Barcelona e Koeman po rikthehet në ditët e arta

05/02/2021

Një ndeshje për t’u mbajtur mend ajo e së mërkurës mbrëma nga ana e lojtarëve të Barcelonës, por sigurisht edhe nga trajneri Ronald Koeman. Me ... Read More

‘El Clasico’ e veçantë: Barcelona ka dominuar gjithmonë Realin kur janë përballur për lidershipin

16/12/2019

17:59 | 12/16/2019 Barcelona dhe Real Madrid do të vihen përballë njëra tjetrës gjatë së mërkurës mbrëma. ‘Blaugrana’ dhe ‘Los Blancos’ do të futen në ... Read More

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit mbërrin të mërkurën në atdhe

13/05/2019

Mesditën e së mërkurës pritet të mbërrijë në atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë ... Read More

Sot më ngrohtë, temperaturat shënojnë rritje

08/05/2019

Mëngjesi i së mërkurës parashihet të jetë ndjeshëm i ftohtë pasi që merkuri në termometër do të shënojë vlera rreth zeros. Kjo si pasojë e ... Read More

Pas grabitjes së 10 milionë eurove, Aeroporti i Rinasit po ruhet nga forca të shumta të policisë ushtarake

11/04/2019

Prej mbrëmjes të së mërkurës forcat e ushtrisë janë dislokuar përgjatë perimetrit të sigurisë së aeroportit “Nënë Tereza”. Ministrja e Mbrojtjes bashkë me Shefin e ... Read More

Të famshmit shqiptarë të prekur nga tragjedia në Maqedoni, shprehin ngushëllime për viktimat e familjarëve

14/02/2019

Pasditja e së mërkurës ka qenë fatale për dhjetëra udhëtarë të linjës Shkup-Tetovë. Katërmbëdhjetë persona humbën jetën, gjersa mbi 30 të tjerë mbetën të lënduar ... Read More

Gjenden maskat dhe armët e autorëve të vrasjes së ish-policit në Tiranë

05/02/2019

Personat që qëlluan mesditën e së mërkurës mbi Arben Bilalin nga makina e zezë me targa të huaja, kanë qenë të maskuar. Dy maskat e ... Read More

Arrestohet një person për kanosje

31/01/2019

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në orët e pasdites të së mërkurës në Stacionin Policor në Vushtrri, është raportuar dhe iniciuar një ... Read More

Debat në Parlamentin grek për Marrëveshjen e Prespës

23/01/2019

23 Janar 2019 / 13:59 Prej mëngjesit të së mërkurës janë dëgjuar tonet e larta të ligjvënësve grekë, pasi kanë filluar në Parlamentin grek procedurat ... Read More

Moti me vranësira

19/12/2018

Moti sot në Maqedoni gjatë mëngjesit do të jetë me vranësira kurse ngjatë ditës do të ketë shfaqaje të diellit. Temperature e mëngjesit do të ... Read More