Tag: mërkurën

Sot nis fluturimi i parë rreth orbitës së Tokës, ja sa turistë do të jenë në bord

15/09/2021

01:13 | 15 Shtator 2021 Të mërkurën nga Qendra Hapësinore Kennedy e NASA’s do të niset drejt orbitës së Tokës ekuipazhi i parë civil në ... Read More

Kjo është deklarata e Piolit për ballafaqimin me Liverpoolin në Ligën e Kampionëve

14/09/2021

Milan dhe Liverpool do të përballën të mërkurën në mbrëmje në kuadër të Ligës së Kampionëve. Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, ka folur para ndeshjes ... Read More

“Edhe unë jam njeri i rëndomtë”- Për çfarë e ka fjalën Mihrije Braha

19/05/2021

Ajo thotë se nuk e kalon verën pa pushuar dy-tri ditë në bregdetin shqiptar Të mërkurën në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishte pjesë ... Read More

Mbappe me deklaratë bombastike pas fitores kundër Bayerin

08/04/2021

Sulmuesi francez, Kylian Mbappe, i ka realizuar dy gola në ndeshjen që është zhvilluar të mërkurën ndërmjet Paris Saint-Germain dhe Bayern Munich. Golat e shënuara ... Read More

Samir Ujkani: Spanja favorite, ne na duhet mrekullia

30/03/2021

Samir Ujkani thotë se përballja me Spanjën të mërkurën mbrëma është një ndeshje historike për Kosovën. Portieri kosovar i favorizon spanjollët, të cilët i sheh ... Read More

Rei Manajt i vidhen tri orë të shtrenjta dhe 70 mijë euro kesh

18/02/2021

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Rei Manaj, të mërkurën mbrëma ishte pre e grabitjes. 23-vjeçarit i është thyer shtëpia në kohën kur po luante me ekipin ... Read More

Momenti qe Vedat Muriqit duhet ta shfrytëzojë

05/01/2021

Sulmuesi Ciro Immobile është në dyshim që të paraqitet të mërkurën ndaj Fiorentinës. Lazio nuk mund të llogarisë në shërbimet e Joaquin Correa dhe Mohamed ... Read More

Maldini dhe Raiola mospajtime për renovimin me yllin e madh

18/12/2020

Këto janë ditë të rëndësishme për temat e rinovimit në Milano. Të mërkurën kishte një takim me agjentin e Calhanoglu: Maldini tha se ishte një ... Read More

Agjenti i Calhanoglut takohet me drejtuesit e Milan, çka do tw ndodh?

15/12/2020

Të mërkurën takimi mes Milanit dhe agjentit të Calhanoglu. Këto janë ditë të rëndësishme për të ardhmen e Hakan Calhanoglu dhe për rinovimin me Milanin ... Read More

Aeroplani bën ulje emergjente në autostradë, godet veturën

04/12/2020

Një rast i rrallë është regjistruar të mërkurën në Minessota. Piloti i një aeroplani të vogël u detyrua të bënte ulje emergjente në një autostradë ... Read More

Ky është mesazhi i djalit të Maradonës për vdekjen e tij

27/11/2020

Djali i legjendës argjentinase, Diego Armando Maradona, i cili vdiq të mërkurën në moshën 60 vjeçare, ka dhënë një mesazh për babain e tij të ... Read More

Kjo është videoja e fundit e Maradonës, atë e regjistroi një fqinj i tij

27/11/2020

Diego Maradona, një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, ndërroi jetë të mërkurën në moshën 60 vjeçare. Edhe pse fillimisht u njoftua ... Read More