Tag: mënyrën

Kosova është Kosovë, dorëzohet edhe Federata e Spanjës

31/03/2021

Federata Spanjolle e Futbollit ka ndryshuar mënyrën e raportimit për Kosovën. Në një postim të fundit në rrjetet sociale, “La Roja” i është drejtuar Kosovës ... Read More

Njomza befason me ndryshimin që ka bërë në flokë

11/03/2021

Njomza e rregullon vetën në mënyrën më të mirë Njomza Martinaj është një femër e dalluar në shumë aspekte. Ajo njihet për duart e arta ... Read More

4-vjeçarja zbulon rastësisht gjurmën e dinosaurit në plazh

07/02/2021

22:49 | 6 Shkurt 2021 Një gjurmë dinosauri e ruajtur në mënyrën më perfekte u zbulua rastësisht nga një vajzë e vogël 4 vjeç në ... Read More

Jonida tregon mënyrën se si i propozoi Besniku

23/01/2021

Jonida Vokshi tregon mënyrën se si i propozoi Besniku: Më ‘mashtroi’ se do të bënim kino-provë dhe kur u ktheva e pash në gjunjë. Aktorja ... Read More

Parashikoi pandeminë, infektimin e presidentit Donald Trump, astrologia britanike jep lajmin e mirë: Në dhjetor bota më në fund do ta mbledhë veten

20/10/2020

23:17 | 19 Tetor 2020 Në muajin shkurt, Jessica Adams e transformoi krejtësisht mënyrën e vet të të jetuarit. Fshiu gjithë çfarë kishte në agjendë, ... Read More

Tirana shkëlqen në Champions. 2-0 kundër Dinamo Tbilis, kampionët e Shqipërisë në raundin tjetër

19/08/2020

Tirana ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën e saj në Champions League. Kampionët e Shqipërisë siguruan biletën për në raundin e dytë eliminator, ... Read More

5 ushqimet më të mira kundër plakjes

03/07/2020

Të pasurit e një lëkure të bukur e të pastër fillon që me mënyrën se si ushqehemi, por këto ushqime kundra plakjes mund t’ju ndihmojnë ... Read More

FIFA studion formulën e re, Covid-19 ndryshon rregullat e futbollit

06/05/2020

Një ndryshim të madh mund të sjellë Covid-19 në mënyrën e të luajturit futboll për pjesën e mbetur të këtij sezoni. Mirëpo, mund të ketë ... Read More

Bjellorusia “e lajthitur” luan ende futboll, Elis Bakaj: Na bëjnë teste para ndeshjes…

01/04/2020

Bjellorusia po çudit të gjithë Europën me mënyrën se si po reagon ndaj Koronavirusit. Atje çdo gjë vazhdon normalisht edhe pse ka pasur raste të ... Read More

‘Të gjitha rolet i merr gruaja e tij’, Olta Gixhari sulmon ashpër Hervin Çulin: Teatri s’do bëjë hajër sa të jetë ai drejtor

07/01/2020

Aktorja durraske Olta Gixhari,është ankuar për mënyrën sesi po e drejton “Teatrin Kombëtar” drejtori Hervin Çuli, i cili sipas saj, duke përdorur influencën e tij, ... Read More

Foto nudo në këmbim të parave/ Ja shuma marramendëse që mblodhi modelja në 2 ditë

06/01/2020

Modelja e njohur australiane, Kaylen Ward ka gjetur mënyrën më efikase për të ndihmuar vendin e saj. Teksa Australia vazhdon të digjet nga zjarret, modelja ... Read More

Mëlçia e njeriut është krijuar të jetojë 600 vjet, ndërkaq njeriu e shkatërron vetëm për 60 vjet!

01/11/2019

Në qoftë se mëlçia e yndyrshme injorohet dhe vazhdohet me mënyrën e vjetër të jetës dhe ushqimit, pashmangshëm do të arrihet deri te cirroza, sëmundje ... Read More