Tag: mbledhur

Disiplina/ Dënohet 10 ndeshje zyrtari i Laçit për sulmin ndaj arbitrit, e pëson Apolonia

13/01/2021

Komisioni i Disiplinës, është mbledhur ditën e sotme dhe ka dhënë vendimet në lidhje me ngjarjet në futboll për fundjavën që lamë pas. Është pezulluar ... Read More

Real Madridi dhe Bayern Munich më të mirë se Milani

29/12/2020

Reali dhe Bayerni më të mirë se Milani. Vetëm Real Madridi dhe Bayerni kanë mbledhur më shumë pikë se Milani në vitin 2020. Tuttosport ka ... Read More

Po shtypte rrushin për raki, burri humb ndjenjat nga pickimi dhe përfundon në urgjencë

16/11/2020

Kanë mbledhur rrushin dhe e kanë hedhur në govatë për ta shtypur për raki, por e pësojnë keq fare. E.B. nga fshatrat e Cërrikut ka ... Read More

Disiplina i bën presion Bylisit, i heq edhe tri pikë klubit të Kategorisë së Parë

06/11/2020

Komisioni i Disiplinës eshte mbledhur sot për të marrë vendimet në lidhje me javën e parë të futbollit shqiptar. Organi përbërës i FSHF-së ka paralajmëruar ... Read More

‘Fshesë’ te Barcelona, do të shesë pesë lojtarë të ekipit të parë në janar

06/11/2020

Barcelona do të shesë pesë lojtarë të ekipit të parë në janar për të mbledhur fonde shkaku i humbjeve të mëdha. Barcelona është e gatshme ... Read More

Pasi mjekët i shpëtuan jetën ai bën për ta gjënë më të bukur në botë

03/07/2020

Një 5 vjeçar ka mbledhur nga një fond bamirësie më shumë se 1 milion paund për t’ia dhuruar spitalit që i shpëtoi jetën kur ishte ... Read More

Lufta ndaj COVID-19 bën bashkë Rita Orën dhe Dua Lipën, ja projekti i ri muzikor

21/04/2020

Një projekt muzikor bamirësie do të realizohet nga 23 yje të pop-it, për të mbledhur para për fondin lehtësues për pasojat e COVID-19. Coveri i ... Read More

Lufta ndaj COVID-19/ Projekti muzikor bën bashkë Rita Orën dhe Dua Lipën

21/04/2020

Një projekt muzikor bamirësie do të realizohet nga 23 yje të pop-it, për të mbledhur para për fondin lehtësues për pasojat e COVID-19. Coveri i ... Read More

Manastirliu mbledh Task-Forcën: Shqipëria deri në këto momente s’ka asnjë rast të konfirmuar me Coronavirus 

24/02/2020

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka mbledhur Task-Forcën për Coronavirusin, nga ku deklaroi se në Shqipëri, deri në këto momente nuk ka asnjë rast të ... Read More

Zhytësi pëson dekompresim pas qëndrimit të gjatë në ujë

27/12/2019

Një peshkatar në Peru ishte zhytur në 35 metra thellësi për të mbledhur gjah, kur një varkë që kaloi shumë pranë i preu tubin me ... Read More

Robotët e prezantuar në Kinë që mund të notojnë, fluturojnë dhe të kryejnë punë të ndryshme

21/08/2019

World Robot Conference që do të zhvillohet nga 20 deri më 25 gusht në Pekin të Kinës, ka mbledhur më se 200 krijuar nga 20 ... Read More

Pas aksionit në veri, Thaçi mbledh strukturat e sigurisë

28/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në orët e para të mëngjesit ka mbledhur të gjitha strukturat e sigurisë në Kosovë. Në zyrën e Thaçit janë ... Read More