Tag: mbështetje

Rrëfehet aktori i filmave aksion: Nuk ngjasoj me rolet e mia Jakup Muja: Karriera ime si aktor në Gjermani

19/09/2020

“Artistët shqiptarë kanë pak mbështetje” Me profesion aktor dhe po korr shumë suksese në shtetin gjerman. Jakup Muja, djaloshi kosovar vjen në një rrëfim ku ... Read More

Përzierja e këtyre frutave sezonale- lëngu më i mirë për imunitet

05/12/2019

Sistemi imunitar ka nevojë vazhdimisht për mbështetje që t’i përballojë me sukses gripet dhe viruset dimërore.Imuniteti i një njeriu ka nevojë për vitaminat, mineralet dhe ... Read More

Apple Pencil do të vijë në iPhone 11?

01/08/2019

Modelet e ardhshme të iPhone 11 dhe iPhone 11 Max do të sjellin mbështetje për Apple Pencil për herë të parë në historinë e iPhone, ... Read More

10 pozicione për të çliruar shpinën nga dhimbjet dhe për muskujt e barkut

31/07/2019

Shkaqet e dhimbjes së shpinës mund të ndryshojnë, por shpesh ndodh që shtylla kurrizore nuk ka mbështetje të mjaftueshme nga muskujt përreth. Muskujt kryesor, sidomos ... Read More

Marsh protestues në mbështetje të të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë

20/05/2019

Sot në sheshet e kryeqytetit marsh protestues në mbështetje të të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Marshi protestues është organizuar nga organizatat ... Read More

Messi i dërgon urim të veçantë Casillasit

02/05/2019

Lionel Messi nuk ka harruar t’i dërgojë mbështetje Iker Casillasit pas sulmit në zemër. Portieri legjendar spanjoll të mërkurën ka pësuar sulm në zemër gjatë ... Read More

Mesazhi i Barcelonës për Casillasin që duhet ta lexojnë të gjithë

01/05/2019

Gjitha bota e futbollit është bashkuar për t’i ofruar mbështetje dhe uruar shërim sa më të shpejtë Iker Casillas. Portieri legjendar spanjoll, të mërkurën ka ... Read More

Fuqizohet bashkëpunimi Kosovë – Turqi në shëndetësi

01/05/2019

Në mbështetje të bashkëpunimit midis dy shteteve në shëndetësi do të jetë zëvendësministrja Emine Alp MEŞE, ajo që do të udhëheq një ekip prej rreth ... Read More

Zaev: Në raundin e dyte vendosin qytetaret, jo partitë

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T22:00:03+02:00 Zoran Zaev i ftuar në emisionin “Rruga drejt”, tha se ai pret një mbështetje të gjerë nga shqiptarët, sidomos në raundin e dytë ... Read More

Haradinaj arsyeton propozimin e tij për katedralen e Notre Dame: Një gjest si shenjë falënderimi

17/04/2019

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj arsyetoi propozimin e tij për mbështetje financiare për rindërtimin e Katedrales Notre Dame në Paris. Haradinaj në një konferencë për ... Read More

Hoxha: Të arriturat nga MSA-ja janë të shumta, mbesim të përkushtuar për zbatim të shtuar

15/04/2019

Sot është zhvilluar diskutim në kuadër të projektit të financuar nga BE-ja: “Mbështetje për komunikimin e procesit të integrimit në BE” që synon promovimin e ... Read More

Hitzfeld i jep mbështetje trajnerit Kovac para ndeshjes me Dortmund

04/04/2019

Ish trajneri i Bayern Munich, Ottmar Hitzfeld, i ka dalë  në mbështetje trajnerit aktual, Niko Kovac, para ndeshjes me Borussia Dortmund. Trajneri kroat nuk e ... Read More