Tag: mars

Elita Rudi shfaqet në super formë një muaj pas lindjes ( Foto)

15/04/2021

Moderatorja e njohur Elita Rudi u bë nënë per herë të dytë në Mars. Moderatorja dhe reperi, Gjiko e pagëzuan vogëlushen e tyre me emrin ... Read More

Grekët e lashtë bënin seks deri në 12 herë në ditë

28/03/2021

00:40 | 28 Mars 2021 Koncepti i martesës dhe rregullat martesore për të bërë dashuri që ekzistojnë sot ishin krejtësisht të panjohura në Greqinë e ... Read More

Akrepat e orës do të lëvizin 60 minuta përpara pas mesnate

27/03/2021

Pas mesnate akrepat e orës do të lëvizin 60 minuta përpara. Natën midis të shtunës 27 mars dhe të dielës 28 mars, në orën dy ... Read More

NASA paralajmëron: Asteroidi i rrezikshëm do të kalojë pranë tokës sot

26/03/2021

12:30 | 25 Mars 2021 Një trup hapësinor do të kalojë nesër pranë Tokës, ka konfirmuar qendra e agjencisë hapësinore NASA. Asteroidi do të ketë ... Read More

Piktura më e madhe në botë shitet për 62 milionë dollarë

25/03/2021

16:00 | 24 Mars 2021 E konfirmuar nga Rekordet Botërore Guinness si piktura më e madhe në botë, “The Journey of Humanity” , u shit ... Read More

Bora siberiane e ndotur me mikroplastikë

23/03/2021

00:35 | 23 Mars 2021 Shkencëtarët rusë po përpiqen të kuptojnë shkallën e rrezikut të mundshëm nga prania e mikroplastikës në borën siberaiane, e cila ... Read More

Teologu i Kishës Suedeze: Edhe të krishterët mund ta pranojnë Muhamedin si profet

22/03/2021

00:30 | 22 Mars 2021 Teologu i Bashkësisë Suedeze të Kishave (Svenska Kyrkan), Jakob Wiren, deklaroi se të krishterët gjithashtu mund ta pranojnë Hazreti Muhamedin ... Read More

Finlanda përsëri renditet vendi më i lumtur në botë

20/03/2021

23:03 | 19 Mars 2021 | Arditë Shkodra Finlanda është emëruar vendi më i lumtur në botë për vitin e katërt me radhë, në një ... Read More

Shkencëtarët: Mund të ketë sasi të mëdha uji në Mars

18/03/2021

23:45 | 17 Mars 2021 Prej kohësh është shtruar pyetja pa përgjigjje se si Marsi humbi ujin që dikur rrodhi në sipërfaqen e tij para ... Read More

Elon Musk vendos rekord të ri! Pasuria e tij rritet me 25 miliardë dollarë në një ditë të vetme

15/03/2021

01:24 | 15 Mars 2021 Elon Musk sapo arriti një rekord të ri për sa i përket pasurisë së tij. Ai fitoi një shumë rekord ... Read More

Mercenari skocez që u punësua për të vrarë Pablo Escobarin, por që dështoi

13/03/2021

08:20 | 12 Mars 2021 Në vitin 1989 një ekip mercenarësh britanikë, të udhëhequr nga skocezi Peter McAleese, udhëtuan drejt perandorisë kriminale që të udhëhiqej ... Read More

Pema e mrekullisë që jep 40 lloje frutash

10/03/2021

12:51 | 9 Mars 2021 Me shumë mundësi, shumë kanë dëgjuar të flitet për mënyrën e zakonshme për shartimin e disa varieteteve frutash në një ... Read More