Tag: marra

Regjistrohen zhurmat e para në planetin Mars

27/02/2021

NASA sapo ka publikuar videot dhe imazhet e para të marra nga Rover Perseverance ndërsa u ul – si dhe tingujt e parë të regjistruar ... Read More

Rama u bëri thirrje qytetarëve të qëndrojnë në shtëpi, por Gregu “nuk e respekton”/ Ja çfarë bën djali i kryeministrit

17/03/2020

Ndër masat e marra ndaj përhapjes së koronavirusit që tashmë ka “pushtuar” pothuajse çdo vend të botës, është dhe thirrja e kryeministri Edi Rama ndaj ... Read More

Kush është bjondja misterioze me syze dielli/ Njihuni me zëdhënësen e OFL

05/02/2020

Që nga nisja e Operacionit Forca e Ligjit, krahas masave të marra, ajo që ka rënë në sy ishte zëdhënësja për shtyp, e cila me ... Read More

Aksident në Prishtinë, lëndohet motoçiklisti (Foto)

21/05/2019

Një motoçiklist ka përfunduar në spital nga lëndimet e marra, pasi me motoçikletën e tij është aksidentuar me një veturë pasditen e sotme në Prishtinë, ... Read More

Vritet një person në Viti për shkak të motiveve pronësore

02/05/2019

Një person në Viti ka ndërruar jetë pas plagëve të marra, pas një përleshje fizike mes dy familjeve. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, ... Read More

Rrahje në Pejë, dy të rinj përfundojnë në spital

30/04/2019

Dy të rinj kanë përfunduar në spital nga lëndimet e marra, si pasojë e një përleshje fizike, që ka ndodhur sot në orët e pasdites ... Read More

UEFA e dënon Dinamo Zagrebin, Chelsea shpëton me para

01/04/2019

UEFA ka publikuar të gjitha masat disiplinore të marra për ndeshjet e fundit të Europa League, teksa vihen re shumë gjoba financiare për disa klube.Vetëm ... Read More

Vdes i riu nga Mushtishti që mori lëndime të rënda në vendin e punës

24/02/2019

I riu K.J., nga fshati Mushtisht i komunës së Suharekës,  ka vdekur sot pas plagëve të marra në vendin e punës. Lajmin e ka konfirmuar ... Read More

Vritet një 30 vjeçar në Ferizaj

20/02/2019

Një person rreth moshës 30 vjeçare sot ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve të marra nga një gjuajtje me armë. Lajmin për Telegrafin e ... Read More

Aksion i policisë në Prishtinë, arrestohen katër persona të dyshuar për grabitje

25/01/2019

Njësitet policore të rajonit të Prishtinës në kuadër të intensifikimit të masave të marra në drejtim të garantimit të rendit dhe sigurisë publike si dhe ... Read More

Aksident me fatalitet, vdes një femër në QKUK

01/01/2019

Një femër ka vdekur në QKUK, si pasojë e lëndimeve të marra, ditë më parë në një aksident trafiku që ndodhi në fshatin Milloshevë të ... Read More

VMRO DPMNE-ja konfirmon vendimet e Komitetit Qendror

23/10/2018

23 Tetor 2018 / 0:19 Opozita ka kumtuar vendimet e marra në Komitetin Qendror të thirrur me urgjencë. Në mbledhjen e sontme ishte propozuar Kongresi ... Read More