Tag: Marco

“Bombë” nga Italia: Verratti në Serie A

17/02/2021

Verratti në Serie A?! Marco Verratti është padyshim njëri prej mesfushorëve më të fortë në Europë dhe një gjë të tillë e vërtetoi më së ... Read More

Klubi i Serie A shkarkon trajnerin

18/01/2021

Torino ka shkarkuar trajnerin. Klubi nga Serie A, Torino ka shkarkuar trajnerin Marco Giampaolo pas rezultateve të dobëta këtë sezon. Ishte vet klubi italian i ... Read More

Giampaolo nuk e dëshiron në Torino këtë lojtar të Milanit

08/01/2021

Trajneri i Torinos, Marco Giampaolo e ka përjashtuar mundësinë për t’u ribashkuar me mesfushorin e Milanit, Rade Krunic. Krunic nuk po gjen hapësirë për të ... Read More

Verratti me deklaratë të papritur për Mbappen e Neymarin

13/12/2020

Verrattti flet për dyshen e PSG-së. Ylli i PSG-së, Marco Verratti ka zbuluar se çdo ditë kërkon nga bashkëlojtarët Kylian Mbappe dhe Neymar të mbesin ... Read More

Fassone merr meritat nga suksesi i Milanit

27/11/2020

Marco Fassone dhe Milan kishin një marrëdhënie shumë të komplikuar bashkë. I zgjedhur nga pronësia kineze në vitin 2017 si administrator i deleguar, detyra që ... Read More

Trajneri i njohur italian infektohet me koronavirus

15/11/2020

Trajneri i Torinos, Giampaolo rezulton pozitiv me COVID-19. Trajneri i Torinos, Marco Giampaolo thuhet se ka rezultuar pozitiv në testin për Covid-19, vetëm një ditë ... Read More

ZYRTARE: Everton shkarkon trajnerin Marco Silva

05/12/2019

20:21 | 5 Dhjetor 2019 20:21 | 5 Dhjetor 2019 Everton dhe Marco Sila kanë ndarë rrugët. Vala e shkarkimeve e ka kapur edhe trajnerin ... Read More

Reus kërkon falje për tifozët pasi u ndëshkua me kartonin e kuq

27/04/2019

Ylli i Borussia Dortmund, Marco Reus, ka kërkuar falje për skuadrën dhe tifozët, pasi u ndëshkua sot me kartonin e kuq në ndeshjen kundër Schalke ... Read More

Van Basten: Ky do të jetë rezultati i ndeshjes Juventus – Ajax

16/04/2019

Marco Van Basten ka parashikuar çerekfinalen Juventus – Ajax. Ajax dhe Juventus kanë barazuar 1:1 në ndeshjen e parë të zhvilluar në Holandë, ndërsa sonte ... Read More

Reus: Ky është lojtari më i mirë me të cilin kam luajtur

03/04/2019

Marco Reus e ka cilësuar Mesut Ozilin si futbollistin më të mirë me të cilin ka pasur rastin të luajë. Kapiteni i Borussia Dortmund gjatë ... Read More

Mbappe 26 – Bale, Benzema dhe Asensio 24

29/03/2019

I vetëm Kylian Mbappe, ka më së shumti gola në Ligë se Karim Benzema, Marco Asensio dhe Gareth Bale.Kanë mbetur pothuajse edhe dy muaj deri ... Read More

Gilda, e dashura e re e Marco Borrielos

24/03/2019

Marco Borriero godet sërish, jo në fushën e blertë por në jetën private.Ish sulmuesi i Milanit, Juves dhe Romës i tërhequr nga futbolli rreth 2 ... Read More