Tag: lufta

Wow, këto janë femrat bukuroshe armene në vijën e parë të frontit kundër Azerbajxhanit

03/10/2020

Lu.fta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit është në ditën e shtatë, ku përp.lasja mes shteteve po bëhet më e fortë. Përl.eshjet vazhduan edhe gjatë natës së ... Read More

“Lufta e ftohtë” me Xhemi Shehun, Alketa Vejsiu: Nuk merrem me telenovela portalesh!

11/01/2020

Pamela Aliaj – Para katër ditësh nisi e gjithë ‘lufta e ftohtë’ mes dy moderatorëve duke u zgjeruar më pas me personazhe të tjerë, të ... Read More

Asim Gashi pas publikimit të fotos së viktimës seksuale në luftë: Këta kriminela meritojnë dënim me vdekje

16/05/2019

15:29 | 16 Maj 2019 15:29 | 16 Maj 2019 Asim Gashi ka reaguar pas publikimit të fotos nga lufta ku një grua shihet duke ... Read More

Britanikja “Express”: Në rast të Luftës së Tretë Botërore, Shqipëria është vendi i tretë më i sigurt në botë

04/05/2019

Për shkak të tensioneve të fuqive të mëdha globale, Lufta e Tretë Botërore është bërë një shqetësim për shumë njerëz. Siç shkruan e përditshmja britanike, ... Read More

76ers, Bucks dhe Rockets një fitore larg avancimit, vazhdon lufta mes Spurs dhe Nuggets

21/04/2019

76ers, Bucks dhe Rockets një fitore larg avancimit, vazhdon lufta mes Spurs dhe Nuggets Garat e ‘Play Off’ po vazhdojnë të dhurojnë spektakël në ligën ... Read More

Kthehen në Kosovë disa familje që kishin mbetur të ngujuara në Siri

20/04/2019

Disa familje që kishin mbetur të ngujuara nga lufta në Siri, janë kthyer sonte rreth orës 23:00 në Kosovë. Bëhet e ditur se forca të ... Read More

‘Lufta’ ka mbaruar, Brad dhe Angelina marrin një vendim rreth kujdestarisë së fëmijëve

05/04/2019

‘Lufta’ ka mbaruar, Brad dhe Angelina marrin një vendim rreth kujdestarisë së fëmijëve Gjërat më në fund po qetësohen. Kanë kaluar katër muaj që kur ... Read More

Gazetarët e BBC-së kujtojnë luftën në Kosovë dhe ndërhyrjen e NATO-s (Video)

25/03/2019

Lufta në Kosovë pa dyshim që tronditi mbarë botën, duke bërë kështu që Shtetet e Bashkuara me aleatët e saj të ndërhyjnë për të ndalur ... Read More

Rifat Jashari fton për unitet: Për hir të Zotit dhe pasardhësve tanë, ta ruajmë shtetin dhe pavarësinë tonë

06/03/2019

Lufta e Adem Jasharit qartësoi si asnjëherë më parë raportet me Serbinë, duke paraqitur në mënyrën më të mirë fundin e regjimit serb dhe të ... Read More

Tahiri: Me Kodin e ri të Procedurës Penale, askush nuk do t’i ikë drejtësisë

05/03/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar si dhe fuqizimi i shtetit ligjor, do të arrijë efikasitet ... Read More

Formacioni më i mirë i javës së 20-të në IPKO Superligë – Lojtarët e Llapit dominojnë

04/03/2019

Java e 20-të solli ndeshje të forta ku nuk mungoi lufta sportive dhe rezultate e papritura. Llapi ka arritur ta mposht Prishtinën në derbin e ... Read More

Rrëfime nga ish-ushtarët e UÇK-së për ditën e 5 marsit në Prekaz (Video)

04/03/2019

Më 5 mars të vitit 1998 në Prekaz të Drenicës filloi lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, e udhëhequr nga komandanti legjendar Adem Jashari. Atë ... Read More