Tag: lojërave

Parakalimi i ekipit të Kosovës në hapjen e Lojërave Evropiane

22/06/2019

08:01 | 06/22/2019 Ekipi i Kosovës ka parakaluar në ceremoninë hapëse të Lojërave Evropiane që kanë filluar në Minsk. Është boksierja Donjeta Sadiku që i ... Read More

ATK ka nisur me revokimin e licencave të lojërave të fatit

02/05/2019

Më 10 maj hyn në fuqi Ligji për Ndalimin e Lojërave të Fatit. Administrata Tatimore e Kosovës njofton të gjithë opinionin dhe subjektet ekonomike, se ... Read More

Mushkolaj: Ka një arsye pse Kosova nuk mund të krahasohet me Las Vegasin për lojërat e fatit (Video)

29/03/2019

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se nuk mund të bëhet krahasimi i lojërave të fatit mes Las Vegasit dhe Kosovës. Mushkolaj në “Debat Plus” me ... Read More

Arianit Koci: Mbyllja e lojërave të fatit, shkelje e rëndë e të drejtave pronësore (Video)

28/03/2019

Avokati Arianit Koci, ka kritikuar vendimin e Kuvendit për ndalimin e lojërave të fatit në Kosovë. Koci, në emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin në ... Read More

Shoqata e Lojërave të Fatit: Polici që vrau punëtorin në kazino, militant i AAK-së (Video)

28/03/2019

Vendimi i Kuvendit të Kosovës për mbyllja e lojërave të fatit ka shkaktuar pakënaqësi të madhe në Shoqatën e Lojërave të Fatit. Kryetari i Shoqatës ... Read More

Qeveria e Kosovës aprovoi projektligjin për ndalimin e lojërave të fatit

26/03/2019

Qeveria e Kosovës ka aprovuar projektligjin për ndalimin e lojërave të fatit. Në mbledhjen e Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj tha se me këtë projektligj ndalohet ... Read More

Intel do të lansojë procesorët e gjeneratës së 9-të, para korrikut

22/03/2019

Intel ka njoftuar në konferencën e zhvilluesve të lojërave se do të lansoj procesorët gjeneratës 9-të Intel Core të serisë H, në gjysmën e dytë ... Read More

Në Mitrovicë, Inspektorati mbyll 10 lokale të lojërave të fatit për mungesë licence

21/02/2019

Sot në mesditë Drejtoria e Inspeksionit në bashkëpunim me Departamentin e Lojërave të Fatit dhe Policinë ka bërë inspektime tek lokalet e lojërave të fatit ... Read More

Ardian Ismajli në radarin e Shakhtar Donetsk

12/02/2019

Mbrojtësi i Hajduk Split, Ardian Ismajli, pas lojërave të mira ka rënë në radarin e gjigantit ukrainas dhe evropian, Shaktar Donetsk. Skautët e klubit ukrainas ... Read More

Lisa Sahatçiu, pianistja 14 vjeçare e shpërblyer edhe me çmime ndërkombëtare (Video)

17/01/2019

Ndërkohë që shumica e fëmijëve në moshë të saj argëtohen nëpër qendrat e ndryshme të lojërave, ajo përgatitet vazhdimisht për festivalet e ndryshme. 8 vite ... Read More

Shkup, në një vend 2 shkolla dhe dy bastore

04/05/2018

4 May 2018 / 15:44 Numri i bastoreve dhe lojërave të fatit në vend ndër vite është rritur dukshëm dhe tashmë ato i gjen në ... Read More