Tag: Lipa

Dua Lipa ju tregon amerikanëve supersticionet më të çuditshme të shqiptarëve

19/01/2021

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa ka hedhur poshtë dhe njëherë thashethemet e pak ditëve më parë se është në pritje të ëmbël. Në një ... Read More

U përfol se është shtatzënë, reagon për herë të parë Dua Lipa

14/01/2021

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka qenë kryefjalë e mediave për shkak të një fotoje që ngriti dyshimet se mund të jetë në pritje ... Read More

Mediat ndërkombëtare: Dua Lipa në pritje të fëmijës së parë

14/01/2021

Mediat ndërkombëtare kanë nisur aludimet se këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa është shtatzanë. Shhkak për këtë janë bërë disa foto të publikuara nga vetë ... Read More

E vjehrra ka ditëlindjen, Dua Lipa e uron në mënyrën më të ëmbël

11/01/2021

Pas lidhjes me Anwar Hadid, Dua Lipa është bërë pjesë e pandarë e familjes së tij, ndërsa kalojnë një pjesë të mirë të kohës bashkë. ... Read More

Miley Cyrus habit me deklaratën: Nuk kryeva dot marrëdhënie me Duan fatkeqësisht

04/12/2020

Dy këngëtaret e njohura Dua Lipa dhe Miley Cyrus publikuan projektin e përbashkët muzikor, “Prisioner”, pak ditë më parë, i cili  u prit mjaft mirë ... Read More

Dua Lipa shpërthen në lot për komunitetin LGBTQ: Le të përqafojmë këta të rinj

02/12/2020

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka mbajtur një koncert kohët e fundit. Mirëpo, jo gjithçka shkoi ashtu siç duhej, pasi disa fansa të cilët mbanin në ... Read More

Nuk përmbahet Dua, Kështu shpërthen në lot kur kuptoi se është nominuar për 6 kategori në “Grammy”

25/11/2020

Kështu shpërthen në lot Dua Lipa kur kuptoi se është nominuar për 6 kategori në “Grammy”. Dua Lipa nuk ka arritur t’i përmbajë lotët nga ... Read More

Dua Lipa mban koncert në Serbi!

11/11/2020

Dua Lipa pritet të mbaj koncert online për adhururesit e saj në Serbi. Ajo paralajmëroi në llogarinë e saj në Instagram se “Studio 2054” është ... Read More

Probleme me policinë për Dua Lipën/ Theu rregullat e COVID, ndërpriten xhirimet

16/10/2020

Kur erdhi puna për të xhiruar klipin e ri, Dua Lipa kapërceu kufizimet e COVID-it dhe doli me disa “rregulla të reja”. Por jo gjithçka ... Read More

Enver Hoxhën dhe Nënë Terezën… Çfarë kanë të përbashkët Dua Lipa, Rita Ora dhe Ava Max?

03/10/2020

“Çfarë kanë të përbashkët Dua Lipa, Rita Ora dhe Ava Max”? Me këtë titull gazeta prestigjioze “The Economist” u ka dedikuar një shkrim yjeve shqiptare ... Read More

Dua Lipa kujton kohën si refugjate: U larguam nga vendlindja në kohë krize

16/08/2020

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, së fundmi ka pushtuar kopertinën e revistës së famshme, W Magazine. Ajo ka dhënë një intervistë ... Read More

Foto/ Dua Lipa ‘çmend’ rrjetin, pozon nudo për herë të parë

16/04/2020

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa ka pozuar nudo për revistën Elle. Dua ka ‘çmendur’ rrjetin së fundmi me foton, ku shfaqet duke pozuar nudo ... Read More