Tag: liderët

Samsung dhe Microsoft zgjerojnë partneritetin e tyre strategjik për të sjellë përvoja të unifikuara në paisjet celulare

15/08/2019

Liderët e teknologjisë punojnë së bashku për të nxjerrë produkte, shërbime dhe integrime të reja për lidhje më të vazhdueshme në të gjitha pajisjet dhe ... Read More

Fillon takimi i procesit Brdo Brijon

09/05/2019

Liderët e Ballkanit Perëndimor janë mbledhur në Tiranë për procesin e Brdo Brijon. Përveç presidentëve të shteteve, të ftuar nderi janë edhe përfaqësues të Bashkimit ... Read More

Vetëvendosje në Tiranë paralajmëron protesta – Vuçiqi e Dodiku nuk janë të mirëpritur në Shqipëri

04/05/2019

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje e Tiranës shkruan se liderët e Ballkanit nuk janë të njëjtë në raport me shqiptarët dhe Shqipërinë, dhe prandaj nuk mund ... Read More

Në një tavolinë ‘relaksi’ Merkel, Macron, Thaci, Haradinaj, Rama – Vuçiq e Brnabiq (Foto)

29/04/2019

Në Samitin e Berlinit janë mbledhur liderët e Ballkanit Perëndimor për të diskutuar çështje të ndryshme në mesin e të cilave është edhe çështja mes ... Read More

Fillon takimi për Ballkanin Perëndimor në Berlin, bisedohet edhe për çështjen e Kosovës dhe Serbisë

29/04/2019

Liderët e Gjermanisë dhe Francës, përfaqësues të shteteve të Ballkanit dhe përfaqësues të lartë të BE-së rreth orës 18:00 kanë filluar një takim me dyer ... Read More

Sot mbahet Samiti për Ballkanin në Berlin

29/04/2019

Liderët e Ballkanit Perëndimor do të mblidhen së bashku sot në Berlin, me ftesë të kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez Emmanuel Macron. Samiti ... Read More

Heqja e vizave, kërkesa e vetme unike e Kosovës në Berlin

21/04/2019

Takimi i Berlinit, në të cilin, më 29 prill, do të mblidhen liderët e Ballkanit Perëndimor dhe ku nikoqir do të jenë kancelarja gjermane, Angela Merkel ... Read More

Kthehet më në fund Neymar

20/04/2019

Neymar mund të kthehet në fushë në fanellën e PSG këtë fundjavë, ku liderët e Ligue 1 takohen me Monacon. Ylli brazilian nuk është paraqitur ... Read More

Cilat janë rreziqet shëndetësore me 5G?

16/04/2019

Në “Mobile World Congress”, që u mbajt në fund të muajit shkurt në Barcelonë, liderët e sektorit theksuan se 5G do të jetë revolucioni i ... Read More

Mediat serbe: Berlini dhe Parisi po përgatisin planin e vazhdimit të dialogut pa heqjen e taksës

11/04/2019

Më 29 prill liderët e Ballkanit perëndimor pritet të mblidhen në Berlin, me kërkesë të kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez Emmanuel Macron. E ... Read More

Haradinaj, Thaçit, Veselit, Limajt e Mustafës: Habitem pse kaq shpejt pranoni kushtet e Serbisë

01/03/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se habitet me liderët e vendit se si aq shpejt pranojnë kushtet e Serbisë. Haradinaj këtë deklaratë e ... Read More

Sërish takohen liderët

14/02/2019

Liderët e vendit janë duke mbajtur takimin e radhës në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës, ku temë e takimit pritet të jenë dialogu dhe taksa ... Read More