Tag: lexuar

Kështu dënohen ushtarët në Rusi!

07/06/2020

Definitivisht nuk është lehtë të jesh rus – sidomos jo ushtar rus. Harrojini ato përralla që i keni lexuar se ushtarët rusë janë pijanecë, pa ... Read More

Kolesteroli shumë i ulët në gjak, ja rastet kur është shqetësuese

13/02/2020

Për problemet me kolesterolin me siguri keni degjuar dhe lexuar me qindra artikuj, e kryesisht ato për kolesterolin e lartë. Kolesteroli i lartë është një ... Read More

Vetmia edhe më e rrezikshme se mbipesha

30/06/2019

Padyshim se keni lexuar shumë artikuj që flasin për rrezikun e mbipeshës por edhe vetmisë, mirëpo një studim ka zbuluar se vetmia mund të jetë ... Read More

Sasho Mijallkov dhe Menduh Thaçi dënohen me nga 3 vjet burg

08/03/2019

8 Mars 2019 / 13:01 Është lexuar aktgjykimi për rastin “Titanik 2″, të akuzuarit Sasho Mijallkov dhe Menduh Thaçi janë dënuar me nga 3 vjet ... Read More

Bild zbulon kaosin te Bayerni, Kovac nuk mban stërvitje me disa prej lojtarëve kyç të klubit

18/02/2019

Bild, gazeta më e lexuar gjermane, sjell detajet e dramës më të fundit në Bayern Munich dhe kjo 48 orë para ndeshjes së sezonit për ... Read More

Eric Roberts me rol kryesor në filmin e Blerim Gjocit

16/01/2019

Vetëm katër orë pasi ka lexuar skenarin, familja Roberts ka ftuar regjisorin kosovar Blerim Gjoci që të detajojë më tej ecurinë mbi këtë film. I ... Read More

Përse leximin duhet ta keni prioritet, sipas shkencës

07/01/2019

Më shumë se 25% e amerikanëve të rritur e kanë pranuar se nuk e kanë lexuar as edhe një pjesë të vetme të një libri ... Read More