Tag: letër

Letër e hapur/ Armand Duka letër kryeministrit: Sporti shqiptar sot në gjendje jonormale, futbolli ka nevojë për paketë ndihmëse

19/09/2020

Presidenti i FSHF Armand Duka letër kryeministrit: Sporti shqiptar sot në gjendje jonormale, futbolli ka nevojë për paketë ndihmëse Presidenti i FSHF Armand Duka me ... Read More

Rezarta Shkurta publikon letrën dedikuar Enver Hoxhës: Dikur të urreja, sot të kërkoj falje…

31/08/2020

Këngëtarja Rezarta Shkurta ka publikuar në faqen e saj në Instagram një letër, që i dedikohet diktatorit Enver Hoxha. Siç duket, letra i ka mbërritur ... Read More

Katër 4 arsyet kryesore pse njerëzit besojnë tek bestytnitë

16/06/2020

Bestytnitë janë kudo. Nga mesazhet zinxhir që ju kërkojnë “t’i dërgoni këtë letër apo e-mail 10 njerëzve të tjerë, dhe diçka e mirë do të ... Read More

Panik nga koronavirusi, ja çfarë është duke ndodhur në Britaninë e Madhe

13/03/2020

Sa janë të mira furnizimet me letër tualeti? Javën e kaluar një ndër kompanitë në Mbretërinë e Bashkuar ka bërë shitjen e 63 milionë rrotullave ... Read More

Letra e kësaj vjehrre për nusen e saj po habit gjithë botën

25/02/2020

Përshëndetje e dashur. E ke bezdi të të them e dashur? Për këtë po të shkruaj një letër duke të shprehur të gjithë respektin, dashurinë ... Read More

“Fjalët e një dashurie të pakufizuar”/ Zbulohet letra e papublikuar më parë e Princeshë Dianës

31/01/2020

Ish-shërbëtori i Princeshës së ndjerë Diana, Paul Burrel ka publikuar një letër private të saj. Në letrën në fjalë, ajo shkruante për dashurinë që ka ... Read More

Financat e partive politike, shoqëria civile kërkon reagimin e Apostolovës

23/05/2019

Organizatat e shoqërisë civile i janë drejtuar me një letër Nataliya Apostolova, shefe e zyrës së BE-së dhe EUSR në Kosovë, përmes së cilës shprehin ... Read More

Statistikat e tregojnë, Liverpooli nuk e meritoi humbjen 3-0

02/05/2019

Fitorja 3-0 e Barcelonës mbi Liverpool mund të duket bindëse në letër, por ka një numër statistikash që tregojnë se nuk ishte aq e drejtpërdrejtë ... Read More

KDI letër Thaçit e Haradinajt: Mos dakordimi i juaj për takimin e Berlinit, rrezikon pozicionin e Kosovës

26/04/2019

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), i ka dërguar letër të hapur presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, lidhur me takimin e Berlinit. Përmes kësaj ... Read More

Veseli i dërgon letër edhe Parlamentit Evropian dhe vendeve të QUINT-it për krimet serbe në Kosovë (Dokument)

23/04/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka dërguar letër Parlamentit Evropian dhe vendeve të QUINT-it për krimet dhe gjenocidin që Serbia ka kryer ... Read More

Veseli i dërgon letër Kongresit Amerikan për krimet serbe në Kosovë (Dokument)

20/04/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i ka dërguar letër Kongresit Amerikan për krimet dhe gjenocidin që Serbia ka kryer në Kosovë gjatë luftës ... Read More

Gjyqtari e ndëshkoi me karton të kuq, futbollisti i ri i shkruan letër emocionuese

13/04/2019

Gjyqtari e ndëshkoi me karton të kuq, futbollisti i ri i shkruan letër emocionuese Futbolli përjetohet shumë nga ata që e praktikojnë në moshë të ... Read More