Tag: kufitar

Kapet shtetasi shqiptarë me 350 kg marihuanë në vendkalimin kufitar Tabanoc

29/03/2019

S A 2019-03-29T14:43:18+01:00 Doganierët në vendkalimin kufitar Tabanoc, kanë kapur përafërsisht 350 kg marihuanë. Një shtetas shqiptarë i moshës 63 vjeçare, rreth orës 1 pas ... Read More

Kapen gjysmë toni marihuanë në vendkalimin kufitar “Tabanoc”

29/03/2019

S A 2019-03-29T13:16:35+01:00 Kapen 500 kg marihuanë në vendkalimin kufitar “Tabanoc” Dogana e Maqedonisë së Veriut, në vendkalimin kufitar “Tabanoc” kanë zbuluar rreth gjysmë toni ... Read More

Kalonin drogë për në Kosovë, arrestohen dy persona në Vërmicë

28/03/2019

Policia e Kosovës ka arrestuar sot dy persona në kalimin kufitar Vërmicë nën dyshimin e përfshirjes në veprën penale blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje e ... Read More

Dogana konfiskon 4.500 franga zvicerane

26/03/2019

26 Mars 2019 / 10:36 Dogana e Maqedonisë së Veriut, gjatë kontrollit në vendkalimin kufitar Tabanoc ka gjetur 4.500 franga zvicrane tek një person i ... Read More

Kapet 1 kg heroin në linjën e autobusit Gostivar – Bern, Zvicër

16/03/2019

16 Mars 2019 / 13:50 Më 13.03.2019 në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, gjatë kontrollit të autobusit me regjistrim të Zvicrës, i cili ishte duke lëvizur në ... Read More

Arrestohen dy shtetas të Shqipërisë në Vërmicë, tentuan ta kalojnë kufirin me kokainë në veturë

03/03/2019

Dy shtetas të Shqipërisë janë arrestuar në pikë kalimin kufitar Vërmicë, për shkak se gjatë kontrollit në veturën e tyre është gjetur një sasi prej ... Read More

Në vendkalimin kufitarë “Bogorodica”, nesër vendoset tabelë me emrin e ri të shtetit

12/02/2019

12 Shkurt 2019 / 23:34 Drejtoria doganore nesër në ora 13:00 në vendkalimin kufitar Bogorodica do të bëjë ndërrimin e tabelës. Do të hiqet tabela ... Read More

Lista Serbe ragon ndaj arrestimit serbit të dyshuar për krime lufte

02/02/2019

Lista Serbe ka reaguar lidhur me arrestimin në pikëkalimin kufitar mes Kosovës e Serbisë, në Jarinë, të serbit Zoran Gjokiq nga Peja, si të dyshuar ... Read More

10 polic kufitar kanë mbetur të bllokuar në Tanushë

04/01/2019

4 Janar 2019 / 13:01 Për të 6 ditë me radhë, 10 polic kufitar në stacionin policor ne Tanushë, kufij me Kosovën kanë mbetur të ... Read More

Vdes polici nga Istogu, Skënder Gorqaj

02/01/2019

Istogu ka mbetur edhe pa një polic. Polici kufitar, Skënder Gorqaj ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme. Mësohet se shkak i vdekjes së tij ... Read More

Bogorodicë, doganierët sekuestrojnë 35 kg drogë

04/10/2018

4 Tetor 2018 / 16:10 Dogana dje rreth orës 12.30  në kalimin kufitar Bogorodicë në dalje të Maqedonisë ka konfiskuar 35 kg marihuanë dhe 10 ... Read More

Në vendkalimin kufitar “Tabanoc” pritet deri në gjysmë ore

25/08/2018

25 August 2018 / 11:07 Në vendkalimi kufitar “Tabanoc” sot është zmadhuar frekuenca e automjeteve, ndërsa koha e pritjes zgjat rreth 30 minuta. Tek kalimet ... Read More