Tag: kuadër

Ndeshja kundër Beneventos, publikohet lista e lojtarëve të Napolit

28/02/2021

Publikohet lista e lojtarëve të Napolit. Napoli do të ndeshet me Beneventon në kuadër të xhiros së 24-të të Serie A. Gennaro Gattuso ka marrë ... Read More

Bayern Munich deklason Lazion, me një këmbë në fazën tjetër

23/02/2021

Në kuadër të 1/16-tës së finales në Ligën e Kampionëve, Bayern Munich ka arritur që të fitojë me rezultat të thellë 4-1 ndaj Lazios. I ... Read More

Ndeshja Atletico Madrid – Chelsea, këto janë formacionet zyrtare

23/02/2021

Do të zhvillohet ndeshja mes Atletico Madridit dhe Chelseas. Në kuadër të raundit 16 të finales të Ligës së Kampionëve, Chelsea dhe Atletico Madrid do ... Read More

Reali shfrytëzon humbjen e Atleticos, triumfon ndaj Valladolidit

20/02/2021

Reali triumfon ndaj Valladolidit. Real Madrid ka triumfuar në kuadër të xhiros së 24-të të La Ligas ndaj Real Valladolid. Reali ka shfrytëzuar humbjen e ... Read More

Evertoni triumfon në Anfield për herë të parë në 22 vite, mposht Liverpoolin

20/02/2021

Liverpooli humb derbin e qytetit. Evertoni ka triumfuar në Anfield ndaj Liverpoolit në kuadër të xhiros së 25-të të Premierligës. Carlo Ancelotti kishte deklaruar në ... Read More

Islanda mund Luxemburgun, dhuron spektakël në Prishtinë, i bën favor Kosovës

20/02/2021

Islanda dhuron spektakël në Prishtinë. Islanda ka mposhtur Luksemburgun në kuadër të parakualifikimeve për Kampionatin Botëror. Islanda ka mposhtur Luxemburgun në kuadër të ndeshjeve parakualifikuese ... Read More

Pas barazimit me Zvezdan, Pioli vjen me deklaratë të papritur

19/02/2021

Ekipi i Milanit ka barazuar sot në udhëtim ndaj klubit serb Zvezda në kuadër të 1/16 së finales në Evropa Liga. Pra, ky takim u ... Read More

“Sa të dobët, të tmerrshëm”, legjenda e futbollit e bën ‘horë’ Juventusin

18/02/2021

Juventus është mposhtur mbrëmë nga Porto në kuadër të Ligës së Kampionëve. Legjenda e Manchester Unitedit, Rio Ferdinand, e ka kritikuar ashpër Juventusin për paraqitjen ... Read More

Veteranët e Kosovës dhe Shqipërisë luajnë për nder të Pavarësisë

16/02/2021

Ndeshja e veteranëve Kosovë-Shqipëri për nder të Pavarësisë. Në kuadër të shënimit të 13-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, sot (e martë) zhvillohet ndeshja ndërmjet veteranëve ... Read More

Publikohen formacionet zyrtare, Spezia – AC Milan

13/02/2021

Spezia – AC Milan, formacionet zyrtare. Spezia do të përballet me AC Milan në kuadër të xhiros së 22-të të Serie A. AC Milan kërkon ... Read More

Napoli – Juventus, këto pritet të jenë formacionet startuese

13/02/2021

Sot me fillim nga ora 18:00 do të zhvillohet takimi ndërmjet Napolit dhe Juventusit, duel ky në kuadër të xhiros së 22’të në Serie A. ... Read More

Rrahmani flet pas ndeshjes me Atalantën: Ishte lojë e shpejt, aplikonin presion

11/02/2021

Mbrëmë u zhvillua takimi ndërmjet Atalantës dhe Napolit, duel ky në kuadër të gjysmëfinales në Kupën e Italisë. Napoli nuk e treguan vetën në këtë ... Read More