Tag: kryesorë

Shiu do të zëvendësojë borën në disa pjesë të Arktikut

03/12/2021

09:37 | 2 Dhjetor 2021 Shiu mund të zëvendësojë reshjet e borës si forma kryesore e reshjeve në pjesë të Arktikut deri në vitin 2060. ... Read More

Pesë trajnerë në listën e Unitedit për ta zëvendësuar Solskjaerin

21/11/2021

Pesë kandidatët kryesorë për të zëvendësuar Solskjaer te Man Utd. Drejtuesit e Manchester Unitedit tashmë kanë përpiluar një listë me pesë emra trajnerësh të njohur ... Read More

Pioli shtylla kryesore e Milanit, disa statistika mbreslënëse

09/09/2021

Kryetrajneri i Milanit, Stefano Pioli është një nga shtyllat kryesore të klubit, pasi e ka shndërruar skuadrën nga një luftë për të arritur në gjashtë ... Read More

​Vlerësimet e lojtarëve nga ndeshja Liverpool – Chelsea

28/08/2021

Me nga një pikë të fituar u ndanë Liverpooli në ndeshjen kryesore të xhiros së tretë të Premier Ligës pasi rezultati final i takimit ishte ... Read More

Këto janë efektet anësore të secilës vaksinë anti-Covid

20/08/2021

Nëse jeni vaksinuar kundër Covid-19, këto janë shenjat kryesore që mund të përjetoni një ose dy ditë pas vaksinimit: Dhimbje në krah– Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca, ... Read More

E papritur, ja ku po transferohet Draxler

16/08/2021

Julian Draxler vijon të mbetet një nga objektivat kryesorë të merkatos së Bayer Leverkusen. “Aspirinat” kërkuan fantazistin gjerman edhe verën e kaluar, por nuk ia ... Read More

Bonucci e Chiellini tallen me anglezët

17/07/2021

Suksesi i Italisë në Euro 2020 vazhdon të bëjë jehonë dhe dy nga protagonistët kryesorë të të kaltërve. Leonardo Bonucci dhe Giorgio Chiellini “thumbojnë” kundërshtarët ... Read More

Radha e Figos – vazhdojnë të dalin përgjime nga fjalët e Florentino Perez për legjendat e Real Madridit

16/07/2021

Sulmi i mediumit El Confidencial në marrëdhëniet e Florentino Perez me figurat kryesore nga historia e Real Madrid ka vazhduar këtë të premte, me Diario ... Read More

Rrëfehet make-up artistja Eni Lena: Ja kush janë femrat e bukura të ekranit

03/07/2021

Eni Lena është grimerja kryesore për pamjen dhe ndryshimin e shumë personazheve televizive, modeleve dhe vipave të njohur në Shqipëri. Puna e saj ka arritur ... Read More

Parashikimi interesant i Lippit për lojtarët kryesorë të Italisë në Euro 2020

11/06/2021

Lippi parashikon lojtarët kryesorë të Italisë në Euro 2020. Marcello Lippi beson se mesfushori i Interit, Nicolo Barella dhe sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile do ... Read More

Paralajmërimi i shkencëtarëve: Toka po thahet, bota në rrezik

28/05/2021

16:52 | 27 Maj 2021 Shkencëtarët kryesorë në botë që po monitorojnë efektet e ndryshme të klimës kanë një paralajmërim të ri për të gjithë ... Read More

A e dini sa para do t’i fitojë fituesi i Ligës së Kampionëve

26/05/2021

Çmime të larta do të merr fituesi Fitorja e garës kryesore të UEFA është edhe një biznes i mirë po ashtu Shpërblimet financiare të Ligës ... Read More