Tag: kryeqytetit

Disiplina me “dorë të hekurt”, plasin gjobat/ Partizani mbetet pa tifozë dhe e pëson edhe Ilir Daja

27/10/2021

Komisioni i Disiplinës nuk është kursyer në vendimet e tij për derbin e kryeqytetit, i cili nuk kaloi pa incidente. Ndërprerja e ndeshjes nga tifozët, ... Read More

“Dyshe fantastike me Brojën”, Ernest Muçi zbulon ëndrrën kuqezi, thumbon edhe Partizanin

27/10/2021

Derbi i kryeqytetit është një sfidë që nuk harrohet lehtë, i “përndjek” protagonistët për një kohë të gjatë. Sa herë flitet për derbin, tifozët e ... Read More

Përplasja Rama-Hamiti, luftë parullash, Goldi Halili e Ze Maria të kuq si dhe ish-i bardheblu që përjashton Najdovskin

27/10/2021

E gjithë vëmendja ka qenë te derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit, çka u pa edhe nga numri i madh i tifozëve në “Air ... Read More

“Daja me fat, deklaratat e Ramës luks”, Duro analizon derbin, zbulon pikat e dobëta të Partizanit

26/10/2021

Derbi i kryeqytetit prodhoi pak spektakël por mbetet një sfidë që nuk i humbet kurrë shkëlqimi dhe rëndësia. Në një 90-minutësh me pak rastet ai ... Read More

Formacionet/ Ja si rreshtohet Tirana dhe Partizani para derbit

25/10/2021

Stadiumi “Air Albania” pret sot derbin e kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit, një sfidë shumë e rëndësishme për renditjen e kampionatit, por sidomos për prestigjin ... Read More

“Mungesat mund ta penalizojnë Partizanin”, Ledio Pano në “News Sport”: Tiranën e ka ndihmuar shumë akademia

22/10/2021

Në vigjilje të derbit të kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit e cila do të zhvillohet mbrëmjen e së hënës në orën 19:45 në stadiumin “AIR ... Read More

Derbi i Tefik Osmanit, projekti i madh bardheblu, mesazhi për Dajën dhe prapaskenat e merkatos, rrëfehet drejtori i Tiranës

20/10/2021

Është java e derbit të kryeqytetit, Tirana-Partizani, pa diskutim sfida më e rëndësishme e futbollit shqiptar. E gjithë vëmendja është  postuar në “Air Albania”, aty ... Read More

Derbi i kryeqytetit dhuron spektakël dhe plot emocione, por nuk shkojnë më shumë se barazimi

01/10/2021

Derbi i parë i kryeqytetit për këtë sezon ka përfunduar me barazim. Dinamo dhe Partizani kanë ndarë nga një pikë.  Më e fituar skuadra blu, ... Read More

Igli Tare thyen tabunë 40-vjeçare te Lazio, merr futbollistin e Romës

19/08/2021

Pas 40 vitesh, zyrtarisht një futbollist i Romës ka kaluar te skuadra tjetër e kryeqytetit, Lazio. Pedro Rodrigez është bashkuar bardheklatërve pas 1 sezoni të ... Read More

Derbi rruga drejt Europës, Halili heq dorë nga titulli: Ju tregoj të ardhmen e Seferit dhe Shehit

12/05/2021

Refik Halili thyen heshtjen, një ditë përpara derbit të kryeqytetit, presidenti i Tiranës, në një interviste ekskluzive për News24 ka folur për impkatin e këtij ... Read More

Stadiumi “Fadil Vokrri” merr pamje fantastike

19/03/2021

Pamje të bukura nga stadiumi i kryeqytetit Stadiumi “Fadil Vokrri” ka marrë pamje fantastike para ndeshjeve që Kosova i luan këtë muaj. Tempulli i “Dardanëve” ... Read More

“Çfarë po të ndodh, si vritet një fëmijë nëne?”, Klea Huta reagon për vrasjen e 25-vjeçarit: Jam e tmerruar, drejtësia të bëjë detyrën

09/12/2020

Vrasja e 25-vjeçarit Klodian Rasha në orët e para të ditës së djeshme nga uniformat blu të kryeqytetit ka bërë që shumë personazhe publikë të ... Read More