Tag: Kosovë

Kosovarët e përdorin me të madhe, por OKI mund të ketë efekte anësore fatale për shëndetin!

19/01/2022

OKI është një nga medikamentet më të përdorura në Kosovë kundër dhimbjes por edhe rastet kur personat janë me gripozë. Por, përveç efektit të shpejtë, ... Read More

“Mos luni me shtet se…”, Dardi flet pasi lirohet nga burgu ku hyri pasi u tall me policinë në telefon

18/01/2022

Është liruar nga burgu i njohuri i “Tik-Tok”-ut në Kosovë, Dardi. pasi i njëjti kishte telefonuar policinë për një raportim të rremë. Në videon e ... Read More

Shyhretja ka festuar sot ditëlindjen e 60-të, por në këtë foto po duket si 20 vjeçare!

10/01/2022

Njëra nga këngëtaret më të pëlqyera në Kosovë është Shyhrete Behluli. Ajo sot e ka një ditë të veçantë në jetën e saj. Këngëtarja sot ... Read More

Ditëlindjen e 60-të, Shyhrete Behluli po e feston në mënyrë unike

10/01/2022

Njëra nga këngëtaret më të pëlqyera në Kosovë është Shyhrete Behluli. Ajo sot e ka një ditë të veçantë në jetën e saj. Këngëtarja sot ... Read More

Kallashi shfaqet e veshur si ‘diva’, vjen reagimi i papritur nga Adelina Ismaili!

04/01/2022

Donjeta Kosumi e njohur si Kallashi është valltarja me e famshme në Kosovë për klubet e natës. Ajo me ‘twerk’-at e saj ka bërë që ... Read More

Fillojnë xhirimet nga ‘Treshi Përsheshi – Junior’

17/12/2021

Djemtë e legjendave të humorit në Kosovë, të ndjerit Ibrahim Krajkova e Rasim Thaçit, si dhe aktorit Sevdai Rodogoshi, Shkumbin Radogoshi, Artan Thaçi, e Bekim ... Read More

U arrestua sapo hyri në Kosovë dhe u lirua pas disa orësh, Noizy tregon arsyen e ndalimit

16/12/2021

Arrestimi i reperti Noizy në Kosovë, u bë suplement i mendiave shqiptarë këtë mëngjes. Ai u arrestua nga forcat e rendit në pikën kufitare në ... Read More

Si mund të kurseni rrymë gjatë dimrit

20/11/2021

Si ta kurseni rrymën në sezonën e dimrit? Tarifa e ulët e energjisë elektrike në Kosovë, nga 1 tetori deri më 31 mars, aplikohet nga ... Read More

Kosova mbetet i vetmi shtet në rajon pa vaksinë kundër HPV

07/11/2021

Në Kosovë, vaksina kundër papilloma virusit (HPV), e cila mbron nga sëmundja e kancerit të qafës së mitrës, nuk është në kalendarin e vaksinimit të ... Read More

Serbia ndaloi pjesëmarrjen e boksierëve në Botërorin e Beogradit, ambasadori gjerman në Kosovë: Shembull i Ballkanit të mbyllur jo të hapur!

26/10/2021

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jörn Rohde, ka reaguar në lidhje me ndalimin e bërë nga Serbia për pjesëmarrjen e sportistëve kosovarë në Kampionatin Botëror të ... Read More

Banorët e “BB VIP” e ‘djegin’ atmosferën në shtëpinë e famshme- “vajzë Kosove lozonjare”

25/10/2021

“Vajzë Kosove lozonjare”, banorët e “BB VIP” e ‘djegin’ atmosferën në shtëpinë e famshme. Banorët e “Big Brother VIP” kanë improvizuar një dasëm, ku brenda ... Read More

Kunatë me Fifin? Motra e Granitit: E kanë seriozisht!

13/10/2021

Genta Cana, moderatore e njohur në Kosovë, motra e Granit Canës e ftuar sot te Ftesë në 5, foli për pjesmarrjen e vëllait të saj ... Read More