Tag: kosovarët

Në Kosovë çdo i dyti e përdorë për dhimbje koke, OKI mund të shkaktojë sulm në zemër

14/10/2021

“OKI” vazhdon të jetë njëri prej barnave që po përdorët në vazhdimësi nga kosovarët kundër dhimbjeve të kokës. Në fakt Shqipëria vitin e kaluar kishte ... Read More

Nuk mundet më, Alberie Hadërgjonaj shpërthen në lot

15/08/2021

Albërije Hadërgjonaj e përlotur, “Kosovarët lënë paret e fundit në Shqipëri, pse ta promovojmë gjuhën serbe”. Përkundër polemikave e reagimeve të shumta, ‘Festa e Birrës’ ... Read More

Distria Krasniqi e nis e para për Kosovën

23/07/2021

Distria nesër mund të gëzoj kosovarët duke fituar medalje. Sportistja e parë që mund t’i gëzoj kosovarët nesër në Lojërat Olimpike është Distrie Krasniqi. Garat ... Read More

Njohësit e integrimeve evropiane: Liberalizmi i vizave për Kosovën jashtë agjendës së BE-së deri në nëntor (Video)

06/05/2019

Përkundër fakti se kryeministri Ramush Haradinaj uroi kosovarët për liberalizim të vizave, njohësit e proceseve të integrimeve evropiane në vendin tonë, thonë se deri në ... Read More

“Përse po i ndihmon sirianët dhe jo kosovarët”, Dua Lipa i përgjigjet komentuesit 

15/04/2019

“Përse po i ndihmon sirianët dhe jo kosovarët”, Dua Lipa i përgjigjet komentuesit  Këngëtarja shqitpare me famë botërore, Dua Lipa, ka marrë pjesë në një ... Read More

Duka: Kosovarët e diasporës e zgjedhin Shqipërinë

28/03/2019

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, pretendon se kosovarët që jetojnë në vendet e jashtme preferojnë të luajnë për ekipin kombëtar të Shqipërisë.Armand ... Read More

Ambasadori Kosnett: Gratë në Kosovë pengohen në aspektin politik, ekonomik e social

26/03/2019

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, tha se janë vetë kosovarët ata që duhet të ndryshojnë çështjen e përfshirjes së grave në ... Read More

Haradinaj i përfgjigjet Vuçqit: S’kemi pse ta sulmojmë veriun, por nëse vini aty na gjeni

02/03/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se kosovarët i respektojnë komunitetet pakicë dhe nuk e sulmojnë veriun ashtu si ka thënë presidenti i Serbisë, Vuçiq. ... Read More