Tag: kontrollit

Çfarë ndodh kur fshikëza humb kontrollin

01/11/2019

Humbja e kontrollit të fshikëzës çon në urinim të pakontrolluar, i cili është një problem i zakonshëm dhe shpesh i bezdisshëm Ashpërsia e këtij problemi ... Read More

Konfiskohen armë në Prizren

08/05/2019

Policia e Kosovës, gjatë kontrollit në veturën e një personi ka gjetur dhe konfiskuar një armë-pistoletë me gaz, 15 (pesëmbëdhjetë) fishekë, një karikator dhe një ... Read More

Heroinë e kokainë në Gjakovë, dy të arrestuar

20/04/2019

Një person është arrestuar në Gjakovë, pasi gjatë kontrollit te i njëjti janë gjetur dhe sekuestruar disa qese me substancë të dyshuar narkotike të llojit ... Read More

Konfiskim armësh në Prishtinë, arrestohet një person

19/04/2019

Një person është arrestuar pasi që gjatë kontrollit tek i njëjti është gjetur dhe është konfiskuar një armë Skorpion me një karikator me katër fishekë. ... Read More

Arrestohet 31-vjeçari në aeroportin e Shkupit

16/04/2019

Më 15.04.2019 në ora 12:00 gjatë kontrollit të pasaportave në “Aeroportin Ndërkombëtar-Shkupi” është vërtetuar se personi D.N. (31) nga Sveti Nikolla është në listën e ... Read More

Shkup, konferencë ndërkombëtare për kontroll të brendshëm dhe revizion

08/04/2019

S A 2019-04-08T08:25:34+02:00 Këmbim i përvojave në pjesën e kontrollit të brendshëm  dhe revizion të brendshëm në sektorin publik, është synimi i konferencës ndërkombëtare që ... Read More

Janë gjetur automjete teknikisht jo në rregull në transportin publik

27/03/2019

S A 27 Mars, 2019 Gjatë kontrollit të fundit të policisë së trafikut, në rajonin e Pollogut janë gjetur gjashtë autobusë dhe furgon që teknikisht ... Read More

Dogana konfiskon 4.500 franga zvicerane

26/03/2019

26 Mars 2019 / 10:36 Dogana e Maqedonisë së Veriut, gjatë kontrollit në vendkalimin kufitar Tabanoc ka gjetur 4.500 franga zvicrane tek një person i ... Read More

Kapet 1 kg heroin në linjën e autobusit Gostivar – Bern, Zvicër

16/03/2019

16 Mars 2019 / 13:50 Më 13.03.2019 në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, gjatë kontrollit të autobusit me regjistrim të Zvicrës, i cili ishte duke lëvizur në ... Read More

I gjejnë armë dhe fishekë, një i arrestuar në Graqanicë

15/03/2019

Një person është arrestuar në Graqanicë, pasi gjatë kontrollit i është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me tre copë fishekë. I njëjti është intervistuar dhe ... Read More

Pejanit i gjenden armë në shtëpi, arrestohet

20/02/2019

Një person është arrestuar në Komunë e Pejës. Tek i njëjti gjatë kontrollit në shtëpinë e tij, është gjetur dhe është konfiskuar një pushkë gjysmë-automatike ... Read More

Shqiptari me shtetësi serbe arrestohet për kontrabandë me mallra

18/02/2019

Është arrestuar një shqiptar shtetas i Serbisë, pasi që gjatë kontrollit në automjetin e tij Kombi është vërejtur se transportonte skele alumini dhe lidhëse metalike ... Read More