Tag: kompleksit

Mungesa e gjykatësit Stavrev e ka shtyrë lëndën “Toplik” për më 17 maj

17/04/2019

S A 2019-04-17T13:10:51+02:00 Lënda “Toplik” për shitjen e tokës shtetërore për ndërtim të kompleksit “Qyteti i diellit” në Sopishte vazhdon më 17 maj, pasi seanca ... Read More

Ndërron jetë ciceroni i parë i kompleksit “Adem Jashari”

02/04/2019

Drejtori historik i kompleksit memorial “Adem Jashari” si dhe veprimtari i çështjes kombëtare, Rifat Bejta sot ka ndërruar jetë. Bejta njihet për kontributin e tij ... Read More

Aksident trafiku tek kompleksi “Mavrovasja” (FOTO)

12/11/2018

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident trafiku tek udhëkryqi afër kompleksit “Mavrovasja”, në mes një autobusi urban dhe një makine. Alsat paralajmëron të gjithë ... Read More