Tag: kompania

Shitja e Interit, Steven Zhang kthehet në Milano

14/03/2021

Kompania Fortress janë në bisedime me Suning Group rreth blerjes së një pakice aksionesh në Inter dhe Steven Zhang mund të kthehet në Milano për ... Read More

iPhone 11 me probleme në ekran, zëvendësimi falas

09/12/2020

Kompania ”Apple” ka nisur në një shkallë globale një program falas zëvendësimi për ekranet me defekt të iPhone 11, thuhet në faqen e internetit të ... Read More

Vaksina e Oksfordit është e sigurtë dhe efikase – do të ketë ndikim të madh në pandeminë e COVID-19

09/12/2020

Vaksinën që po e zhvillojnë Universiteti i Oksfordit dhe kompania AstraZeneca, është e sigurtë, ka konfirmuar një analizë e re e testimit klinik të vaksinës, ... Read More

Ky është telefoni i cili mund të lahet me sapun dhe zbardhues

27/11/2020

12:49 | 26 Nëntor 2020 Kompania e teknologjisë së leximit Bullitt ka prezantuar telefonin e parë antibakterial në botë – CAT S42. Modeli bazë mund ... Read More

Lajm i mirë, vaksina e Moderna-s kundër coronavirusit rezultoi rreth 94.5 për qind efektive

16/11/2020

Vaksina e Moderna-s kundër coronavirusit ka rezultuat rreth 94.5 për qind efektive. Kompania amerikane e bioteknologjisë Moderna ka lansuar së fundmi rezultatet e testimit të ... Read More

Mercedes rrezikon ndalimin e shitjeve në Gjermani?

26/08/2020

Ndalimi i shitjeve do të garantojë një sasi të madhe parash nga kompania finlandeze Nokia. Nokia mund të ketë ‘dështuar’ t’i bëjë konkurrencë rivalëve të ... Read More

150 myslimanë largohen nga puna për shkak të faljes së namazit

01/06/2020

Kompania Cargill në shtetin Colorado të SHBA-ve bëri të ditur se 150 punonjës myslimanë janë larguar nga puna. Fabrika e përpunimit të mishit Cargill në ... Read More

Kompania gjermane, 1 mijë euro bonus punëtorëve për gjysmë orari punë

23/03/2020

Kompania gjermane ‘Liqui Moly’ do t’u paguajë një bonus punëtorëve prej 1.000 € Është bërë e ditur se kompania “LIQUI MOLY” kundërshton virusin korona dhe ... Read More

Porositë online: A bartet Koronavirusi përmes porosive në Aliexpress?

10/02/2020

Koronavirusi ka prekur më së shumti Kinën, vendin ku edhe operon kompania e njohur për blerje online ‘AliExpress’, ndërsa ekspertët kanë shprehur shqetësim se a ... Read More

Fjalëkalimet më të këqija për vitin 2019

22/12/2019

Në listën e nëntë të fjalëkalimeve më të këqija (“Worst Passwords”), kompania e cila merret me administrimin e fjalëkalimeve, SplashData, ka analizuar mbi pesë milionë ... Read More

Microsoft ka ridizajnuar më shumë se 100 logo e ikona por ju ende nuk mund t’i keni

14/12/2019

Ikonat e Dizajnit Fluent ngjajnë sikur të ishin 3D. Këtë dizajn kompania pritet ta aplikojë jo vetëm në Windows, por edhe Xbox e HoloLens. Microsoft ... Read More

Emri Muhamed hyn në mesin e 10 emrave të parë te foshnjat në SHBA

06/12/2019

Kompania amerikane “BabyCenter” ka publikuar raportin e vitit 2019 në të cilin janë përpiluar emrat më popullorë në vend bazuar në të dhënat e sigurimit ... Read More