Tag: koalicionit

Thaçi: Ndërpreva në gjysmë takimin e PAN-it kur kuptova se Radojçiqi ishte aty

16/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se koalicionit PAN ia kishte sjellë në zyrë Milan Radojçiqin, të dyshuar për kontrollim të nëntokës në veri ... Read More

AAK dhe NISMA nuk heqin dorë, duan përfaqësim në KQZ

27/04/2019

Subjektet politike të koalicionit PAN, që përbëhet nga Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate, njëherësh edhe partner të koalicionit ... Read More

Marrëveshja e 10 pikëshe e opozitës në Shqipëri

23/04/2019

  Si rezultat i punës për nënshkrimin e marrëveshjes për krijimin e koalicionit opozitar, që do të firmoset sot në Tiranë, A2 CNN mëson 10 ... Read More

PD formon koalicionin opozitar

23/04/2019

Partia Demokratike (PD), pritet të nënshkruaj marrëveshjen për krijimin e koalicionit opozitar. Siç bëhet me dije, me koalicionin e PD bashkohen partitë kryesore të opozitës, ... Read More

Abdixhiku: Në Kosovën e PAN-it, 200 milionë euro të shpërdoruara publikisht

19/03/2019

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se qeveria aktuale e koalicionit PAN, për një vit e gjysmë ka shpërdorur 200 milionë euro. Abdixhiku, përmes ... Read More

Hoxhaj: Jam i gatshëm të japë dorëheqje nëse raportet me SHBA-në vendosen në pikën zero (Video)

13/03/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se partnerët e koalicionit e kanë vendosur taksën bashkë dhe bashkë duhet ta pezullojnë. Hoxhaj, në emisionin “Debat ... Read More

Veseli: Kosova sot i tha po dialogut që e anëtarëson në OKB me sovranitet të plotë

07/03/2019

Kryetari Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i koalicionit qeveritar, deklaroi pas miratimit të ligjit dhe platformës për dialogun final se Kosova sot i tha po ... Read More

Qeveria ende pa vendim nëse do t’i pranojë kosovarët që janë në Siri

06/03/2019

6 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Qeveria e Kosovës do të veprojë njësojë sikurse shtetet tjera të koalicionit global kundër grupit militant Shteti ... Read More

Veseli: Askush dhe asgjë nuk mund të na ndajë me SHBA-të

05/03/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i koalicionit qeveritar, Kadri Veseli, ka folur për takimet e ndara që sot i ka zhvilluar në kabinetin ... Read More

Po finalizohen kandidatët për president

05/03/2019

5 Mars 2019 / 9:29 Partitë e koalicionit qeverisës kanë zgjedhur Stevo Pendarovskin si kandidat për president të Maqedonisë së Veriut për zgjedhjet e parashikuara ... Read More

Sot pasdite publikohet emri i kandidatit për president të koalicionit LSDM-BDI?!

01/03/2019

1 Mars 2019 / 10:46 Sot pasdite partnerët e koalicionit qeveritarë LSDM-BDI pritet të shpalosin emrin e kandidatit konsensual për president të shtetit. Deri tani ... Read More

Analistët thonë se zgjedhjet nuk i konvenojnë as Veselit, as Haradinajt

23/02/2019

Taksa e vendosur ndaj Serbisë, ka shkaktuar plasaritje të madhe brenda koalicionit qeverisës dhe kjo po vërehet çdo ditë në deklaratat e zyrtarëve të PDK-së ... Read More