Tag: klubi

Juventusi, ekipi më i vlefshëm italian

12/04/2021

Klubi më i mirë Katër klube të Serie A janë ndër 20 më të vlefshmet në botë, sipas Forbes, por asnjë nuk është në 10 ... Read More

Plani i Milanit për ta transferuar ‘falas’ Beottin në San Siro

12/04/2021

AC Milan nuk pritet që edhe këtë vit të synoj transferimin e Andre Belotit. Kjo pasi klubi kuq e zi po synon të nënshkruar me ... Read More

Manchester City nënshkruan me yllin e madh

07/04/2021

Manchester City ‘blindon’ De Bruynen me kontratë të re. Klubi anglez, Manchester City ka konfirmuar se Kevin De Bruyne ka nënshkruar një kontratë të re ... Read More

Tre yjet e Juventus gjobiten dhe suspendohen nga klubi

02/04/2021

Gjobiten dhe suspendohen nga klubi tre yjet e Juventusit. Tre futbollistët e Juventusit, Ëeston McKennie, Paulo Dybala dhe Arthur janë gjobitur, përjashtuar dhe pezulluar përkohësisht ... Read More

Edhe zyrtarisht Devolli largohet nga Drenica

17/03/2021

Devolli është larguar nga Drenica Lajmin e ka konfirmuar klubi përmes rrjeteve sociale. Devolli ka dhënë dorëheqje pas eliminimit nga Kupa e Kosovës, në çerekfinale, ... Read More

Arsenal i gatshëm të shesë këtë lojtar

05/03/2021

Arsenal i gatshëm të shesë Lacazetten. Klubi londinez si duket nuk do të llogarit në shërbimet e francezit për sezonin e ri. Arsenal është i ... Read More

United përballet me një dënim të madh nëse nuk rinovon kontratën e Cavanit

27/02/2021

Man Utd përballet me një dënim të madh nëse nuk rinovon kontratën e Cavanit. Klubi anglez, Manchester Unitedi përballet me një tarifë dënimi nëse nuk ... Read More

Arrihet marrëveshja, Pato zyrtarizohet të klubi i ri

14/02/2021

Alexandre Pato është lojtari më i ri i Orlando CIty. Lajmin e ka bërë të ditur klubi në uebfaqen e tyre, 31 vjeçari ka nënshkruar ... Read More

Inter po shitet, por kush po e blenë?

05/02/2021

Klubi i Interit po shkon drejt shitjes?! Sipas disa raportimeve në Itali, Suning ka refuzuar një ofertë prej 750 milion euro nga Partnerët BC për ... Read More

Mbrojtësi i ri i “demave”, nga të rinjtë më të mirë në Amerikën Latine. Kush është Dominguez i Partizanit

03/02/2021

Klubi i Partizanit zyrtarizoi afrimin e fundit të merkatos. Ai është mbrojtësi nga El Salvadori, Roberto Dominguez. Ai është vetëm 23 vjeç, por ka luajtur ... Read More

Julian Ahmataj nuk është më trajner i Skënderbeut

01/02/2021

Një lajm që pritej u bë publik nga klubi i Skënderbeut. Drejtuesit kanë ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Julian Ahmataj. Vendimi erdhi pas rezultatit turpërues ndaj ... Read More

Kjo është data e re për zgjedhjet presidenciale në klubin e Barcelonës

26/01/2021

Vendoset data e re për zgjedhjet presidenciale në klubin e Barcelonës. Klubi i Barcelonës, pas dorëheqjes së Josep Maria Bartomeut, do të mbajë zgjedhje të ... Read More