Tag: kërkuan

I kërkuan foto, dy vajzat mbesin të befasuara nga veprimi i Tyson Furyt

05/11/2021

Dy fanse i kërkuan një foto me Tyson Fury – veprimi i kampionit të botës në boks i shokoi vajzat. Tyson Fury po vazhdon ta ... Read More

E kërkoi Milani, ky është vendimi përfundimtar i Asensios

07/09/2021

Tottenham Hotspur dhe AC Milan kërkuan nga Real Madridi transferimin e spanjollit, Marco Asensio. Por, reprezentuesi i Spanjës vendosi kundër një lëvizje te këto klube ... Read More

Nëse do të zbulosh nëse dikush është psikopat apo jo bëji vetëm një pyetje!

05/07/2019

Në një studim të kohëve të fundit, një ekip psikologësh amerikanë u kërkuan pjesëmarrësve të përgjigjeshin sesi do të reagonin ata në disa situata hipotetike ... Read More

Opozita mbyll protestën në Tiranë

03/04/2019

Opozita e bashkuar shqiptare ka mbyllur një tjetër protestë ku kërkuan largimin e kryeministrit Edi Rama. Në mungesë të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ... Read More

Zaev priti në takim lëvizjen anti-bixhoz

20/02/2019

20 Shkurt 2019 / 15:34 Përfaqësuesit e Lëvizjes Anti-Bixhoz gjatë takimit në Qeveri, kërkuan nga kryeministri Zoran Zaev dhe nga ministria e Financave që të ... Read More

“Titanik 2”, Thaçi dhe Ibrahimi kërkojnë lirim nga akuzat

19/02/2019

19 Shkurt 2019 / 15:54 Avokatët e të akuzuarve Menduh Thaçi dhe Bedredin Ibraimi kërkuan aktvendim lirimi për ta si të akuzuar në rastin “Titanik ... Read More

SHBA: Tarifat krijojnë sfida për marrëdhëniet dypalëshe SHBA-Kosovë

05/02/2019

Shtetet e Bashkuara i kërkuan sërish Kosovës që të pezullojë tarifat ndaj mallrave serbe, për t’i hapur rrugë procesit të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ... Read More

Ohër, protesta për ndërtimet rreth Liqenit

31/07/2018

31 July 2018 / 16:00 Aktivistët e Ekologjisë sot para komunës së Ohrit kërkuan që të ndërpritet urbanizimi masiv i bregut të Ohrit dhe Strugës. ... Read More

“Titanik 2”, Thaçi dhe Ibraimi akuzën e kërkojnë në shqip

10/05/2018

10 May 2018 / 13:32 Menduh Thaçi dhe Bedredin Ibraimi kërkuan nga gjykatësi që të gjitha shënimet dhe dokumentet e lidhura me aktin ndjekjes penale ... Read More

Kërkohet përgjegjësi nga Antikorrupsioni

02/03/2018

2 March 2018 / 9:59 Deputetët e LSDM-së dhe BDI-së kërkuan nga anëtarët e Komisionit shtetëror për parandalim të korrupsionit (KSHPK) që të parashtrojnë dorëheqje ... Read More