Tag: kemi

5 arsye pse duhet ta konsumoni patjetër mëngjesin

15/01/2021

Ne kemi listuar më poshtë pesë arsye përse duhet të hani mëngjes çdo ditë. Nëse mendoni të hiqni dorë nga mëngjesi për të rënë nga ... Read More

Nëse jeni përdorues i iPhone duhet të bëni këtë veprim çdo javë

05/01/2021

Këtu kemi një këshillë të thjeshtë. Rindizni telefonin çdo javë ose siç njihet ndryshe “Restart.” Mbajmë mend një kohë kur të gjithë kishin nevojë për ... Read More

Celentano: Kurrë nuk kam bërë vaksina, por jam dakord ta bëj tani

04/01/2021

Bashkëshortja ime, Claudia dhe unë kemi qenë të mbyllur praktikisht për një vit në shtëpi, deklaroi duke qeshur kantautori dhe këngëtari i adhuruar italian, Adriano ... Read More

Këtyre shenjave të horoskopit as mos u mundoni t’iu shitni rrena

30/12/2020

Në përgjithësi të gjithë kemi tendencën të predikojmë se nuk duhet të gënjejmë dhe në çdo moment duhet të themi vetëm të vërtetën. Por ka ... Read More

Kjo është shtëpia luksoze e Shyhrete Behlulit në Brezovicë

27/12/2020

Shyhretja publikon pamje nga shtëpia e saj në Brezovicë. Këtë vit kemi pasur rastin të shohim përkushtimin e madh që ka Shyhretja për familje, pasi ... Read More

Elita me djalin pozojnë të zhveshur, ky është reagimi i Gjikos

26/12/2020

Elita me djalin pozojnë të zhveshur. Kemi pasur rastin të shohim të gjithë të famshmit shqiptar duke realizuar sete të bukura fotografike për festat e ... Read More

Këto simptoma ju paralajmërojnë për kancer të buzëve

20/12/2020

Deri tani kemi pasur të dëgjojmë për mijëra raste të kancerit, i cili po merr jetë njerëzish. Një lloj i tij është shpërhapur edhe në ... Read More

“2020, viti më i keq që kemi përjetuar ndonjëherë”

05/12/2020

“Time” e quan vitin 2020 ‘më të keqin që kemi përjetuar ndonjëherë’ E përjavshmja amerikane “Time” i ka vënë kryqin vitit që po mbyllet 2020, ... Read More

Ky është efekti që Covid-19 do të ketë në biznesin e udhëtimit, sipas Bill Gates

30/11/2020

23:35 | 29 Nëntor 2020 Ndryshimet gjithëpërfshirëse që kemi parë këtë vit në punën në zyrë dhe udhëtimet e biznesit nuk do të zhduken, edhe ... Read More

Në këto vende mos shkoni kurr pa dezinfektus me vete

16/11/2020

Të gjithë e kemi fare mirë të qartë që larja e duarve është mënyra më e sigurt për të ndaluar përhapjen e baktereve: rreth 80% ... Read More

Sahiti jep lajme të këqija për tifozët ‘Dardan’ para takimit me Slloveninë

14/11/2020

Sahiti: Kemi shumë mungesa, ndeshja me Slloveninë shumë e vështirë. Ndihmës trajneri i Kosovës, Muharrem Sahiti iu drejtua mediave në konferencë për shtyp, një ditë ... Read More

Zbulojeni se pse ndodh që disa këngë ngecin në kokën tuaj

29/10/2020

Pothuajse të gjithë prej nesh kemi këngë të ngulitura në kokën tonë kohë pas kohe, por pse meloditë e caktuara kanë faktorin e ngjitjes? Studimi ... Read More