Tag: këmbë

Talenti holandez me një këmbë në San Siro

15/10/2021

Ka muaj që e kërkon: Talenti holandez me një këmbë në San Siro. Për Paolo Maldinin dhe drejtuesit e skuadrës së Milan është jetike sigurimi ... Read More

Publikohet momenti kur Atdheu i hodhi karrigen Shqipes

26/05/2021

E gjithë studio në këmbë Janë rikthyer sërish konkurrentët e programit në studio. Dhe, përveç tjerash ata po diskutojnë edhe momentet e pakëndshme të cilat ... Read More

Mbappe i pandalshëm, i vetëm e deklason Barçën midis “Camp Nou”

16/02/2021

PSG ka shënuar fitore 4-1 kundër Barcelonës midis “Camp Nou”. Me një këmbë në çerekfinale. PSG-ja ka marrë fitore të madhe në udhëtim te Barcelona ... Read More

I dashuri i saj kthehet në Kosovë, Adriana nuk përmbahet në reagimin e saj

10/11/2020

Adriana Matoshi është dashuruar ‘kokë e këmbë’ në 20 vjeçarin afrikan. Ka nisur një lidhje dashurie pak kohë më parë aktorja e njohur, Adriana Matoshi. ... Read More

Me konsumimin e këtij çaji ju mund të luftoni fryrjen dhe dhimbjet e këmbëve

19/07/2020

Gross edema of leg and foot Qëndrimi për një kohë të gjatë në këmbë shkakton enjtje të tyre. Shumicën e rasteve enjtja është normale, por ... Read More

Dy gjëra që duhet t’i dini për njerëzit që përdorin fotoshopin

19/01/2020

Një trup perfekt, këmbë të gjata, sy të mëdhenj te gjitha mund ti gjeni në fotot e postuara në mediat social. Përdorim të madh gjejnë ... Read More

Ju mpihen duart dhe këmbët, kjo është arsyeja

12/11/2019

Shpesh ndiejmë mpirje ose ndjesi shpimi gjilpërash në duar dhe këmbë kur marrim një qëndrim të pakëndshëm. Ky është një fenomen sepse rrjedhja normale e ... Read More

Fshati pa rrugë dhe vetura: Aty ecet mbi çati

12/11/2019

Një fshat pa rrugë dhe pa vetura, ku ecet në këmbë mbi çatitë e shtëpive. Bëhet fjalë për Masuleh, një fshat i cili ndodhet në ... Read More

E pazakontë: Lind foshnja me tre këmbë dhe dy organe gjenitale

14/10/2019

Mjekët që shpëtuan një fëmijë të lindur me tre këmbë, dy penisë dhe me mungesë anusi kanë thënë që ai do të jetojë një ‘jetë ... Read More

96-vjeçarja ka humbur kujtesën, por jo zërin magjepsës

05/10/2019

Në video, gruaja qëndron në këmbë përpara turmës dhe këndon me zë të shkëlqyer këngën “Bird Songs at Eventide”, teksa publiku e dëgjon pa nxjerrë zë. Inspektori i ... Read More

A keni gjymtyrë të ënjtur? Kujdes nuk duhet neglizhuar

20/09/2019

Jeni zgjuar ndonjëherë dhe papritur kei parë sy, kembë apo duar të fryra? Ëntja e këtye gymtyrëve dhe pjesëve të tjera të trupit njihet si ... Read More

Ky është ilaçi që shëron lythat pa dhimbje

17/09/2019

Lythat janë ato gungat e bezdisshme që shpesh shfaqen në duar, këmbë dhe ndonjëherë në fytyrë apo vende të tjera të trupit.Sipas Akademisë Amerikane të ... Read More