Tag: këmbë

Publikohet momenti kur Atdheu i hodhi karrigen Shqipes

26/05/2021

E gjithë studio në këmbë Janë rikthyer sërish konkurrentët e programit në studio. Dhe, përveç tjerash ata po diskutojnë edhe momentet e pakëndshme të cilat ... Read More

Mbappe i pandalshëm, i vetëm e deklason Barçën midis “Camp Nou”

16/02/2021

PSG ka shënuar fitore 4-1 kundër Barcelonës midis “Camp Nou”. Me një këmbë në çerekfinale. PSG-ja ka marrë fitore të madhe në udhëtim te Barcelona ... Read More

I dashuri i saj kthehet në Kosovë, Adriana nuk përmbahet në reagimin e saj

10/11/2020

Adriana Matoshi është dashuruar ‘kokë e këmbë’ në 20 vjeçarin afrikan. Ka nisur një lidhje dashurie pak kohë më parë aktorja e njohur, Adriana Matoshi. ... Read More

Me konsumimin e këtij çaji ju mund të luftoni fryrjen dhe dhimbjet e këmbëve

19/07/2020

Gross edema of leg and foot Qëndrimi për një kohë të gjatë në këmbë shkakton enjtje të tyre. Shumicën e rasteve enjtja është normale, por ... Read More

Dy gjëra që duhet t’i dini për njerëzit që përdorin fotoshopin

19/01/2020

Një trup perfekt, këmbë të gjata, sy të mëdhenj te gjitha mund ti gjeni në fotot e postuara në mediat social. Përdorim të madh gjejnë ... Read More

Ju mpihen duart dhe këmbët, kjo është arsyeja

12/11/2019

Shpesh ndiejmë mpirje ose ndjesi shpimi gjilpërash në duar dhe këmbë kur marrim një qëndrim të pakëndshëm. Ky është një fenomen sepse rrjedhja normale e ... Read More

Fshati pa rrugë dhe vetura: Aty ecet mbi çati

12/11/2019

Një fshat pa rrugë dhe pa vetura, ku ecet në këmbë mbi çatitë e shtëpive. Bëhet fjalë për Masuleh, një fshat i cili ndodhet në ... Read More

E pazakontë: Lind foshnja me tre këmbë dhe dy organe gjenitale

14/10/2019

Mjekët që shpëtuan një fëmijë të lindur me tre këmbë, dy penisë dhe me mungesë anusi kanë thënë që ai do të jetojë një ‘jetë ... Read More

96-vjeçarja ka humbur kujtesën, por jo zërin magjepsës

05/10/2019

Në video, gruaja qëndron në këmbë përpara turmës dhe këndon me zë të shkëlqyer këngën “Bird Songs at Eventide”, teksa publiku e dëgjon pa nxjerrë zë. Inspektori i ... Read More

A keni gjymtyrë të ënjtur? Kujdes nuk duhet neglizhuar

20/09/2019

Jeni zgjuar ndonjëherë dhe papritur kei parë sy, kembë apo duar të fryra? Ëntja e këtye gymtyrëve dhe pjesëve të tjera të trupit njihet si ... Read More

Ky është ilaçi që shëron lythat pa dhimbje

17/09/2019

Lythat janë ato gungat e bezdisshme që shpesh shfaqen në duar, këmbë dhe ndonjëherë në fytyrë apo vende të tjera të trupit.Sipas Akademisë Amerikane të ... Read More

Pacientët mund t’i ndiejnë përsëri këmbët falë protezës bionike

15/09/2019

Këmbët mund të ndihen sërish dhe kjo ka ndodhur te dy pacientë me këmbë të prera, ku përmes një protezë të re bionike, për herë ... Read More