Tag: jeni

Çfarë u ndodhi aplikacioneve më të përdorura në të gjithë botën, WhatsApp & Instagram s’funksionuan

19/03/2021

Këto aplikacione për disa orë nuk punuan. Nëse edhe ju jeni përpjekur të dërgoni mesazhe në WhatsApp, por nuk keni arritur ta bëni këtë, nuk ... Read More

Shkenca: Nëse keni shkrim të keq, atëherë ju jeni njeri i mirë

11/03/2021

Keni kaligrafi të keqe? Do të thotë që ju jeni të veçantë! Një studim zbuloi një përfundim të papritur që menjëherë u bë viral në ... Read More

Nëse e keni kaluar Covid-19, ja çfarë duhet të dini për vaksinat, variantet e reja dhe mundësinë për tu riinfektuar

05/02/2021

Ju që po e lexoni këtë lajm mund të jeni një mes mbi 105 milionë njerëzve në botë që janë infektuar me Covid-19 dhe kur ... Read More

Nëse e pini kafen në këtë orë në mëngjes, mund ta keqësoni shëndetin tuaj

29/01/2021

A jeni një fans i zjarrtë i kafesë? Nëse po, mos u shqetëso. Ne nuk jemi këtu për t’ju thënë që të mos pini më ... Read More

Urimi i Armand Dukës për 2021: Pasojat e pandemisë të vijnë duke u zbehur

31/12/2020

Nga Armand Duka “Të dashur miq! Së pari uroj të jeni mirë dhe shëndet dhe pranë njerëzve tuaj të dashur në këtë fundvit. Po lëmë ... Read More

Kujdes: Mos u lidhni kurrë në këto vende me Wi-Fi

30/12/2020

Ju ndoshta jeni lidhur me internet të paktën një herë në një qendër tregtare apo hotel, qoftë për arsye biznesi apo private, pa menduar nëse ... Read More

Kujdes: Në këto vende mos u lidhni kurrë me WiFi

15/12/2020

Në këto vende mos u lidhni kurrë me WiFi. Ndoshta jeni lidhur me internet të paktën një herë në një qendër tregtare apo hotel, qoftë ... Read More

Këto 2 shenja tregojnë se (ndoshta) nuk do t’i mbushni 60 vjeç

04/12/2020

Përveç faktit nëse jeni duke përjetuar ndonjë sëmundje terminale (ose një nga 5 sëmundjet vdekjeprurëse), ju nuk keni asnjë shans që të jeni duke menduar ... Read More

Ju që e keni marrë me meritë patentë shoferin duhet ta dini, kush ka përparësi në këtë kryqëzim

26/11/2020

18:53 | 25 Nëntor 2020 A mendoni se jeni shofer i mirë? Në mediat sociale po qarkullon një ilustrim i një kryqëzimi që ka bërë ... Read More

Kështu mund të kuptoni nëse jeni të infektuar me COVID-19, akoma pa filluar simptomat

21/11/2020

Ja si të kuptoni nëse jeni të infektuar me COVID-19, akoma pa filluar simptomat? Shteti i Taiwan, është një nga shtetet e para që është ... Read More

Mbani gjërat personale për vete, këto shenja horoskopi ju xhelozojnë

08/11/2020

DashiEdhe nëse jeni në humor të mirë, duhet të përpiqeni t’i mbani private të gjitha gjërat tuaja personale sot. Nuk është një ditë e shkëlqyeshme ... Read More

Këto janë 4 shenjat e horoskopit më me fat për Halloween

31/10/2020

Demi Do jeni gjithë kohës të motivuar gjatë kësaj dite dhe do mundoheni në çdo moment ta surprizoni atë që keni në krah. Beqarët do ... Read More