Tag: jashtë

Super kompjuteri parashikon fituesin e Premierligës dhe top katërshen

15/10/2021

Chelsea kampion, Manchester United jashtë Ligës së Kampionëve – ky është parashikimi i superkompjuterit. Superkompjuteri është vënë sërish në punë për të parashikuar më të ... Read More

Man City merr lajmin katastrofal

14/10/2021

Sulmuesi i Manchester City, Ferran Torres, do të përballet me gjashtë javë jashtë fushe pasi që ka pësuar një thyerje të këmbës, kanë thënë burime ... Read More

Me një frizurë si nuse, Arbenita befason me postimin e fundit

07/10/2021

Arbenita Ismajli, është modelja kosovare e cila po lë gjurmë edhe jashtë kufijve shqiptarë. Ajo, ka pak muaj që është bërë nënë, por duket se ... Read More

Punoi 259 orë jashtë orarit, vdes infermier nga mbidoza e ilaçeve në tualetin e spitalit

10/09/2021

Infermieri që punoi 259 orë jashtë orarit, vdes nga mbidoza e ilaçeve në tualetin e spitalit. Një infermier që punoi 259 orë jashtë orarit në ... Read More

Zbulohet një ishull i ri në Greenland

01/09/2021

10:54 | 31 Gusht 2021 Shkencatërt kanë zbuluar një ishull të vogël jashtë bregdetit të Grenlandës muajin e kaluar, për të cilin thonë se është ... Read More

Lionel Messi bën debutimin e tij të parë me fanellën e PSG këtë muaj, ja kush është skuadra kundërshtare

16/08/2021

Lionel Messi do të bëjë debutimin e parë me PSG në ndeshjen e 4-të dhe në ndeshjen jashtë fushe kundër Reims më 29 gusht. Messi ... Read More

Milan merr lajmin e keq, lëndohet ylli i madh

13/08/2021

Dëmtohet Kessie, disa javë jashtë. Dëmtim te Milani. Franck Kessie, një nga lojtarët më të rëndësishëm të kuqezinjve të Stefano Piolit, ka pësuar një dëmtim ... Read More

Giroud e merr lajmin e madh nga Milan

12/08/2021

Me Zlatan Ibrahimovic jashtë për të paktën dy ndeshjet e para të sezonit, nuk do të ketë dyshime për pozicionin e qendërsulmuesit. Olivier Giroud mbërriti ... Read More

Isco – Real Madrid, vjen lajmi i fundit nga Spanja

06/08/2021

Mesfushori Isco Alarcon duket se karrierën do ta vazhdojë jashtë Spanjës. Sipas mediave spanjolle, Isco është i gatshëm të largohet nga Spanja nëse merr një ... Read More

Bomba e ditës: “Messi kurrë s’ka qenë më larg Barcelonës, rinovimi është i pamundur”

05/08/2021

“Messi është më jashtë Barcelonës se kurrë më parë, rinovimi është pothuajse i pamundur”, kështu raporton MARCA që ka lëshuar bombën për rastin e Lionel ... Read More

Milani dhe Juventusi në garë për ‘Neymarin e ri’

19/07/2021

Milani dhe Juventusi do të bëjë betejë edhe jashtë fushës, pasi të dyja kanë shprehur interesim për shërbimet e 19-vjeçarit nga Brazili, i cili po ... Read More

Goli jashtë fushe, UEFA merr vendimin e rëndësishëm

24/06/2021

UEFA ka marrë vendimin e madh mbi golin jashtë fushe duke e përjashtuar si mundësi në sezonin e ri futbollistik. Ky rregull ishte bërë problem ... Read More