Tag: interesante

Atletico Madrid – Bayern Munich, këto pritet të jenë formacionet shartuese

01/12/2020

Sonte (e martë) do zhvillohet ndeshja interesante mes Atletico Madridit dhe Bayern Munichut, e vlefshme për Ligën e Kampionëve. “Bavarezët” e kanë siguruar kualifikimin, por ... Read More

Kthehen ethet e Ligës së Kampionëve, na pret një super ndeshje!

01/12/2020

Sonte (e martë) do zhvillohen tetë ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros së pestë për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Ndeshja kryesore ... Read More

E bujshme/ Dueli Angli-Islandë mund të luhet në Shqipëri, ja arsyeja

09/11/2020

Një hipotezë interesante është publikuar pak minuta më parë, nga media prestigjioze britanike “BBC”. Bëhet fjalë për përballja e Ligës së Kombeve, mes Anglisë dhe ... Read More

Publikohen formacionet zyrtare Lazio – Juventus, ky është vendimi për Vedat Muriqi

08/11/2020

Sot (e diele) do zhvillohet sfida interesante me Lazios dhe Juventusit, e vlefshme për xhiron e shtatë të Seria A. Dy skuadrat kanë disa mungesa, ... Read More

Disa këshilla si duhet ta zgjidhni unazën e fejesës për vete dhe të fejuarin

28/10/2020

Një fazë interesante e jetës është fejesa.Një nga zgjedhjet e para më të rëndësishme për të bërë është të zgjidhni atë unazë ideale të fejesës.Në ... Read More

Formacionet e mundshme Juventus- Barcelona

28/10/2020

Juventus – Barcelona, formacionet e mundshme. Sot do të zhvillohet një nga ndeshjet më interesante të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, mes Juventusit ... Read More

Shikoni se çfarë ndodh në enëlarëse kur e aktivizoni

21/09/2020

Është interesante të shihet si duket ajo, si zhduken mbetjet e ushqimit nga enët dhe ato bëhen plotësisht të pastra. Gjithmonë më ka interesuar se ... Read More

Del një video e momenteve të fundit të jetës së Baba Vangës, gruas që parashikoi gjithçka

26/08/2020

Një video interesante është publikuar së fundmi në mediat botërore. Janë këto momentet e fundit të gruas që parashikoi shumë gjera. Baba Vanga u konsiderua ... Read More

Jeta mbresëlënëse në fshatrat e Indonezisë

09/06/2020

Në botën moderne, jeta në fshat është më interesante se ajo në zonat urbane, sidomos për fotografët. Andaj dhe fotografi Herman Damar, nga Xhakarta e ... Read More

Shikojeni si e kap me duar ujkun e tmerrshëm

02/06/2020

Një video interesante vjen nga Mongolia, në të cilën shihet një gjuetar duke mbajtur në duar një ujk, i cili më herët kishte rënë në ... Read More

Ruan shikimin, shëron bronkitin, përmirëson tretjen: Çdo shtëpi duhet ta ketë këtë bimë!

01/06/2020

Është interesante që kjo është bimë gjysmëparazite. Me rrënjët e veta përforcohet për barin e livadhit nga i cili thith kripërat minerale Eufrazia (Euphrasia officinalis) ... Read More

Nëna e Neymar gjen të dashur 22 vjeç, 6 vjet më të vogël se djali i saj

12/04/2020

Diçka shumë interesante ka ndodhur me në qendër të vëmendjes, Nejmarin dhe nënën e tij. Nëna e yllit brazilian, Nadine Goncalves, para pak kohësh u ... Read More