Tag: Inovacion

Zbulohet jastëku që ju mundëson të pini birrë edhe kur fleni

24/10/2021

Një inovacion i çuditshëm është publikuar në rrjetet sociale. Në një video të ngarkuar në ‘Youtube’, është prezantuar një jastëk transparent, i cili po ashtu ... Read More

Komisioni për arsim diskuton për kompensimin e orëve të humbura

03/04/2019

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sporte, Inovacion dhe Ndërmarrësi sot do të mbajë mbledhje. Rendi i ditës: 1. Miratimi i rendit të ditës;2. ... Read More

Veseli: Kosova do të jetë qendër e inovacionit në Ballkan

29/03/2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, i shoqëruar nga ministri për Inovacion dhe Ndërmarrësi, Besim Beqaj, ka vizituar parkun e Inovacionit dhe Trajnimeve në Prizren ku ... Read More

Komisioni për Arsim kërkon kompensimin e orëve të mësimit

11/03/2019

Në Komisionin për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sporte, Inovacion dhe Ndërmarrësi është bërë formimi i grupeve punuese për monitorim të ligjeve, atë për trashëgimi ... Read More

Lansohet “Junior Geeks” nga ICK dhe Ambasada Amerikane

22/02/2019

Programi i parë fitues nga Kosova dhe Evropa Juglindore i fondit për Inovacion i Departamentit Amerikan të Shtetit, u çel të enjten në Prishtinë, në ... Read More

Asnjë shqiptar në Fondin për inovacione

18/02/2019

18 Shkurt 2019 / 15:27 Drejtori i Fondit për inovacion dhe zhvillim teknologjik, Jovan Despotovski deklaroi se në Fond këtë vit do të punësohen pesë ... Read More