Tag: Hungarisë

Loriana Kuka e mposht rusen, kalon në gjysmëfinale të Grand Slam

25/10/2020

Loriana Kuka ka kaluar në gjysmëfinalë të Grand Slamit të Hungarisë. Loriana Kuka e ka siguruar një vend në gjysmëfinale të Grand Slamit të Hungarisë, ... Read More

Loriana Kuka kalon në randin e trete të Grand Slamit të Hungarisë

25/10/2020

Loriana Kuka në rundin e tretë të Grand Slamit të Hungarisë. Loriana Kuka ka kaluar në rundin e tretë të Grand Slamit të Hungarisë, pasi ... Read More

Eliminohen Nora Gjakova dhe Flaka Hoxha nga ‘Grand Slami’ të Hungarisë

23/10/2020

‘Grand Slami’ i Hungarisë: Eliminohen Nora Gjakova dhe Flaka Hoxha. Janë eliminuar Nora Gjakova dhe Flaka Hoxha në Grand Slamin e Hungarisë. Të dy xhudistet ... Read More

Burri nga Skenderaj rrah gruan e tij me shtetësi hungareze

06/05/2019

Një femër me shtetësi të Hungarisë ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj nga Skenderaj. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Nuk raportohet ... Read More

UBT fton studentët që të aplikojnë për bursa studimi në Hungari

09/01/2019

UBT njofton studentët se Ambasada e Hungarisë në Kosovë ka hapur konkurs për ndarjen e bursave për studime të nivelit bachelor, master dhe PhD, përmes ... Read More

“Gruevski mund të udhëtoj”, thotë ministri hungarez i drejtësisë

21/11/2018

21 Nëntor 2018 / 13:16 Ministri i Drejtësisë i Hungarisë Laslo Troshani, në një deklaratë për televizionin hungarez “Eho” ka deklaruar se Gruevski nuk mund ... Read More

Pas konfirmimit të azilit për Gruevskin, vjen reagimi i Qeverisë

20/11/2018

20 Nëntor 2018 / 17:17 Pas konfirmimit të azilit për Gruevskin nga ana e Hungarisë, reagon edhe Shkupi zyrtar përmes një deklarate nga ana e ... Read More

Ministria e Jashtme notë proteste Hungarisë

19/11/2018

19 Nëntor 2018 / 17:52 Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë i ka dorëzuar Hungarisë notë proteste lidhur me ikjen e Gruevskit dhe kërkesës ... Read More

Çfarë është Gruevski: I mitur, handikap, apo viktimë e dhunës seksuale?

19/11/2018

19 Nëntor 2018 / 14:57 Sot në Parlamentin e Hungarisë, gjatë pyetjeve të deputetëve, u kërkua përgjigje rreth procedurër për azil të ish kryeministrit Nikolla ... Read More

Gazetarët hungarezë dëgjuan Orbanin dhe kontaktuan juristët vendas për Gruevskin; Ja çfarë thanë ata

16/11/2018

16 Nëntor 2018 / 13:55 Gazetarët nga “TV 24” prej Hungarisë i dëgjuan udhëzimet e kryeministrit të tyre Orban, kështu që përgjigja ndaj pyetjes për ... Read More

MPJ-ja e Hungarisë konfirmon kërkesën e Gruevskit për azil politik

13/11/2018

13 Nëntor 2018 / 15:52 Ministria e Jashtme e Hungarisë nuk konfirmon nëse vërtetë ish kryeministri, Nikolla Gruevski ndodhet në Budapest, nëse Gruevski ka kërkuar ... Read More