Tag: historinë

Cristiano Ronaldo bëhet golashënuesi më i mirë në historinë e futbollit

20/01/2021

Ronaldo është bërë golashënuesi më i mirë në historinë e futbollit. Cristiano Ronaldo ka shënuar golin i cili i ka dhënë epërsinë Juventusit në Super ... Read More

Nëse jeni shtatzënë, ja çfarë duhet të dini në lidhje me vaksinën COVID-19

05/01/2021

Ndërsa vaksina COVID-19 vazhdon të përhapet, njerëzit shtatzënë duhet të shikojnë në historinë e tyre mjekësore dhe faktorët e rrezikut për të përcaktuar nëse ndihen ... Read More

Leao bëhet pjesë e historisë në Serie A

21/12/2020

Milani shënoi golin më të shpejtë në historinë e Serie A. Milani mundi Sassuolon me rezultatin 2-1 në ndeshjen që shënoi golin më të hershëm ... Read More

“Bomba” e ditës: Messi pritet të transferohet në Serie A, te skuadra që nuk pritej

14/12/2020

Messi në Serie A por jo tek Inter. Lionel Messi ka mundësinë që të rishkruajë historinë e tij për të respektuar ikonën e futbollit, Diego ... Read More

Ndeshja Lazio – Brugge, këto janë formacionet e mundshme

08/12/2020

Do të zhvillohet ndeshja mes Lazios dhe Brugges. Lazio synon të shkruajë historinë me fitore ndaj Club Brugge dhe sigurimin e kualifikimit në raundin e ... Read More

Kiara Tito flet për Butrint Imerin: Kush tha se jemi ndarë?

03/12/2020

Kiara Tito ka folur edhe njëherë për historinë e saj me Butrint Imerin. E ftuar në “Roped Ëith Olsi”, ajo u pyet pse është ndarë ... Read More

Rrëfimi i 31 vjeçares: Bëja dashuri për lekë, si ja kam shpjeguar vajzës sime

17/11/2020

Një 31 vjeçare, nënë e një vajze 5 vjeçare, nuk ka nguruar aspak të tregojë historinë e saj si punëtore e bordeleve dhe valltare në ... Read More

12 fakte të panjohura për xhinset !

11/11/2020

Rrobat e prodhuara nga xhinsi janë më të shiturat në të gjithë historinë njerëzore. Xhinset u bënë popullore sidomos në kohën e Luftës së Dytë ... Read More

Partneri feston ditëlindjen, këngëtarja e surprizon me dhuratat luksoze (Foto)

25/09/2020

Këngëtarja Genta Ismajli po jeton historinë më të bukur të dashurisë me biznesmenin turk Hysen Usta. Ky i fundit ka treguar se është shumë romantik ... Read More

Genta Ismajli zbulon planet e dasmës: Do të bëj dy, një tradicionale, një klasike

11/09/2020

Këngëtarja Genta Ismajli është duke jetuar historinë e saj më të bukur të dashurisë. Këngëtarja prej disa kohësh është në një lidhje dashurie me biznesmenin ... Read More

Pas ndarjes nga Leonard Duka dhe jetës në SHBA, kthehet Trejsi Sejdini

18/07/2020

“Më pëlqejnë djemtë e këqij”, modelja jep mesazhin për historinë e saj të dashurisë – Jeta e Trejsi Sejdinit ndryshoi 100 për qind rreth një ... Read More

Zbulohet lidhja e re e showbizz-it, Stresi në krahët e modeles

04/07/2020

Pas ndarjes nga Kejsi reperi nis historinë e dashurisë, kush është biondja që i ka rrëmbyer zemrën –  Stresi prej kohësh ka qenë në qendër ... Read More