Tag: hënë

Arsenal – Newcastle, formacionet zyrtare

18/01/2021

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Arsenal – Newcasltle. Sonte (e hënë), Arsenali është nikoqir i Neëcastle Unitedit, e vlefshme për xhiron e 19-të të ... Read More

Në Hënë ka ujë, zbulimi i ri i NASA

27/10/2020

01:01 | 27 Tetor 2020 Definitivisht, në Hënë ka ujë, thotë zbulimi i ri i NASA-s. Kërkimet sugjerojnë që uji mund të ekzistojë në sipërfaqen ... Read More

“Vajzave të talentuara u vinte stërkëmbçin”, Evis Mula: Arbana Osmani u tmerrua se…

06/07/2020

Këngëtarja dhe sopranoja e njohur, Evis Mula mëngjesin e kësaj të hëne ka qenë e ftuar në emisionin “Ëake up”, me Isli Islamin dhe Ori ... Read More

Revolucion në Turqi, testohet me sukses treni i parë elektrik

30/06/2020

Turqia testoi ditën e hënë prototipin e trenit të parë elektrik vendas që është duke u prodhuar në një fabrikë në distriktin e Adapazari. Në ... Read More

Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

23/09/2019

Ky është horoskopi për ditën e hënë 23 shtator 2019 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ... Read More

Çfarë thotë shenja juaj e horoskopit për ditën e sotme

31/07/2019

Dashuria: Sot marrëdhëniet e zemrës do të favorizohen nga një hënë pozitive dhe do ta hidhni veten në krahët e partnerit tuaj me një entuziazëm ... Read More

Kush është eurodeputetja Arba Kokalari, mbesa e Musine Kokolarit?

27/05/2019

Shqiptarët morën një lajm të mirë këtë të hënë. Arba Kokalari, 32 vjeç, shqiptare, u zgjodh si eurodeputete në parlamentin europian. Me një shqipe të ... Read More

Të hënën, marsh protestues në mbeshtetje të të mbijetuarve të dhunës seksuale

19/05/2019

Nesër (e hënë), në orën 12, në sheshin “Zahir Pajaziti”, në Prishtinë, do të mbahet marsh protestues për mbështetjen e të Mbijetuarve të Dhunës Seksuale ... Read More

Liberalizimi i vizave – qytetarët nuk iu besojnë deklaratave të krerëve shtetëror

03/05/2019

Urimi i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për siç ka hënë ai, ‘liberalizimin e vizave’, nuk ua ka kthyer shpresat shumë qytetarëve që po presin para ... Read More

Aksident i rëndë në Tiranë, vetura ndahet në dy pjesë (Video)

29/04/2019

Një aksident është shënuar mesditën e kësaj të hëne në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur pranë vendit të quajtur “Casa Italia”. Burime paraprake bëjnë me dije ... Read More

Televizori 8K i Sony që kushton plot 70,000 dollarë

23/04/2019

Kompania foli ditën e Hënë për çmimet dhe disponueshmërinë e seteve dhe modeli 8K Master Series Z9G do të fillojë nga 13,000 dollarë për modelin ... Read More

PD organizon protestë kombëtare më 11 maj

22/04/2019

Shefi i opozitës Lulzim Basha mblodhi paraditen e kësaj të hëne krerët e degëve të Partisë Demokratike për të vendosur datën e protestës së radhës ... Read More