Tag: Halil

“Më te pastërta këpucët e Leonorës, sesa goja e…”, shpërthejnë komentet pas veprimit të Leonora Jakupit

17/01/2021

Më te pastërta këpucët e Leonores, sesa goja e… Jo pa arsye, humanisti e hoxha Halil Kastrati e kishte ftuar në emisionin e tij me ... Read More

Kjo është gruaja e Halil Kastratit, është kaq zonjë e madhe

19/12/2020

Kjo zonjë qenka gruaja e humanistit të njohur Halil Kastrati. Halil Kastrati është një nga figurat më të njohura në Kosovë. Në vitin 2009 ai ... Read More

Gjendet i vdekur Rrustë Rexhapaj, i zhdukur 10 ditë më parë në Pejë

26/05/2019

Personi i raportuar si i zhdukur ditë më herët, Rrustë (Halil) Rexhepaj (1972) nga Raushiqi me banim në rrugën ‘Mbretëresha Teutë’ Pejë, është gjetur sot ... Read More

Kastrati: Filloi realizimi i projektit “Shtëpia e të Moshuarve” në Suharekë

25/05/2019

Drejtuesi i shoqatës humanitare “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati ka njoftuar se kanë nisur punimet e projektit “Shtëpia e të Moshuarve”, në fshatin Gjinoc të ... Read More

Kastrati: Edhe 11 shtëpi të reja në Komunën e Deçanit

21/05/2019

Drejtuesi i Shoqatës Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati ka njoftuar se do të bëjnë ndërtimin e 11 shtëpive në Komunën e Deçanit për familjet ... Read More

Halil Kastrati dhe Komuna e Prizrenit ndërtojnë edhe 30 shtëpi në Prizren

15/05/2019

Hoxha dhe humanisti, Halil Kastrati, ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me Komunën e Prizrenit për ndërtimin e 30 shtëpive për familjet nevojtare. Në këtë takim së ... Read More

Veseli i ndan mirënjohje Halil Kastratit

25/04/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur në një takim humanistin Halil Kastrati. Për kontributin e veçantë në bamirësi, Veseli i ka ndarë ... Read More

Capital T uron Halil Kastratin për ditëlindje

17/04/2019

Reperi shqiptar, Capital T ka uruar humanistin, Halil Kastrati për ditëlindje. Përmes një postimi të publikuar në InstaStory, Capital T zgjedh fjalë të veçanta për ... Read More

Gold AG me urim të veçantë për Halil Kastratin me rastin e ditëlindjes së tij 

17/04/2019

Gold AG me urim të veçantë për Halil Kastratin me rastin e ditëlindjes së tij  Halil Kastrati sot ka ditëlindjen. Hoxha dhe humanisti, Halil Kastrati, ... Read More

Matoshi: Ikja nga Kosova, lajme të rreme për pushtet politik dhe për interesa ruse

08/04/2019

Halil Matoshi, këshilltar politik i kryeministrit Haradinaj, lajmet për ikjen masive nga Kosova i ka cilësuar si “rrenë për përfitime politike, ose propagandë – Fake ... Read More

Veseli për Halil Kastratin: Ai kultivon solidaritetin si një ndër vlerat më të mëdha shpirtërore të popullit tonë

04/04/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot aktivistin humanitar, Halil Kastrati. Ai në një postim në rrjetin social Facebook, tha se veprimtaria ... Read More

Matoshi e quan Gjuriqin fashist klasik

18/03/2019

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Halil Matoshi, ka reaguar ndaj deklaratave të Shefit të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, i ... Read More