Tag: grupe

Milani synon “hakmarrjen” ndaj Lille, ndeshja fillon në këtë orë

26/11/2020

Europa League luan këtë të enjte raundin e 4-t të ndeshjeve në grupe, ku spikasin disa sfida interesante që do të luhen mbrëmjen e sotme ... Read More

Çfarë ndodh realisht kur një mizë ndalon mbi pjatën tënde?

30/07/2020

Ka dy grupe njerëzish: një që e hedh ushqimin nëse mbi pjatë qëndron një mizë dhe grupi tjetër që vazhdon të hajë se thjesht një ... Read More

WhatsApp me një përditësim të rëndësishëm për përdoruesit

07/11/2019

Përditësimi i ri i platformës ‘WhatsApp’ do bëjë që përdoruesit të mos shtohen në grupe pa pëlqimin e tyre. Veçoria e fundit për pajisjet me ... Read More

Facebook fshin qindra llogari joautentike

05/10/2019

Gjiganti i teknologjisë deklaron se ka fshirë 443 llogari Facebook-u, 125 Instagram-i si dhe 200 faqe dhe 76 grupe me origjinë nga Emiratet e Bashkuara ... Read More

Facebook mbyll qindra llogari

22/08/2019

Kompania ‘Facebook’ tha se ka mbyllur 216 faqe të mediave sociale, grupe dhe llogari në Mianmar, disa të lidhura me ushtrinë, të cilat kishin për ... Read More

Facebook me një dizajn krejtësisht të ri, ja si do të duket

30/04/2019

Facebook është duke u ridizajnuar, kështu që të mund të përqëndrohet në grupe dhe karakteristika të tjera, ka njoftuar rrjeti social.Pamja e re e gjigantit ... Read More

Grabitja në Rinas, çfarë i lidh tre grupet kriminale

22/04/2019

Në grabitjen e 9 prillit në pistën e Aeroportit të Rinasit u përfshinë tre grupe kriminale, bashkëpunimi mes të cilëve origjinën e ka në Greqi. ... Read More

Facebook mbyll qindra faqe e llogari në Maqedoninë e Veriut

26/03/2019

26 Mars 2019 / 11:57 Facebook ka fshirë 212 faqe, grupe dhe llogari në këtë rrjet social në Maqedoninë e Veriut dhe Kosovë. Ky aksion ... Read More

Zbulohet skema, 500 shqiptarë të grupeve kriminele morën nënshtetësinë britanike

19/03/2019

Një 37-vjeçare shqiptare është arrestuar nën dyshimin se ka ndihmuar grupe kriminele shqiptare që të pajisen me 500 pasaporta britanike. Arrestimi i saj është bërë ... Read More

Bllokimi i KQZ-së, punëtorët e subjekteve politike mbesin pa paga prej dy muajsh (Video)

22/02/2019

Këtë vit, punëtorët në administratë dhe grupe parlamentare të partive politike, nuk i kanë marr pagat ende. Për mos marrja e dy pagave deri më ... Read More

Facebook fshin rreth 800 llogari iraniane, tentuan ndikimin në Shqipëri dhe Serbi

01/02/2019

Kompania “Facebook” thotë se ka fshirë pothuajse 800 faqe, grupe dhe llogari të koordinuara, joautentike të drejtuara nga Irani, që ishin pjesë e një fushate ... Read More

Zvicra e mbushur me të huaj, ja ku renditen shqiptarët

25/01/2019

Në Zvicër jetojnë 2.1 milionë persona të huaj. Në shtetin helvetik janë 122 grupe të mëdha nga vendet e huaja. Me një popullsi të përgjithshme ... Read More