Tag: Fytyra

Genta duket krejt ndryshe në fitnes

27/02/2021

Fytyra e Gentës duket krejt ndryshe në fitnes. Genta Ismajli është një ndër emrat më të njohur në mediat rozë. Duke qenë një këngëtare e ... Read More

Genten kaq shumë e ka ndryshuar shtatzënia

20/01/2021

Genta Ismailit në shtatzëninë e parë veç sa nuk po i pëlcet fytyra. Këngëtarja kosovare Genta Ismaili është duke shijuar romancën e saj me biznesmenin ... Read More

Lulja pa pikë grimi, merr gjithë vëmendjen

04/12/2020

Fytyra e Lules shkëlqen pa pikë grimi. Lulja është një ndër fytyrat më të njohura në mediat rozë. Ajo në të shumtën e rasteve kalon ... Read More

Aida Doçi del pa grim, nuk e keni parë kështu

30/11/2020

Kjo është fytyra e vërtetë e Aida Doçit. Këngëtarja e njohur kosovare Aida Doçi ka hyrë fuqishëm në tregun muzikor, duke krijuar hite të mëdha. ... Read More

Vuani nga lëkura e yndyrshme? Ja 5 produkte që iu shpëtojnë nga yndyra e tepërt

23/07/2020

Lëkura e yndyrshme e sidomos fytyra vjen si pasojë e mbiprodhimit të një substance të quajtur sebum në sipërf aqen e lëkurës. Në doza të ... Read More

Gjashtë sëmundjet që reflektohen në fytyrë, shenjat paralajmëruese

21/02/2020

Fytyra dhe paraqitja e lëkurës janë pasqyra e shëndetit por shpesh edhe e sëmundjeve, sidomos atyre të fshehura. Mjekët refuzojnë të japin diagnoza nëpërmjet simptomave ... Read More

Zbulohet fytyra e paraardhësit tonë që jetoi 3.8 milionë vjet më parë

06/09/2019

Fytyra jashtëzakonisht e plotë, që i përket një paraardhësi të hershëm njerëzor që jetoi 3.8 milionë vjet më parë, është zbuluar në Etiopi. Paraardhësi i ... Read More

Veprimet që duhet bërë për të shmangur rrudhat

22/08/2019

Fytyra ka nevojë për kujdes të vazhdueshëm që të ruajë elasticitetin, sidomos pas moshës 25 vjeç kur fillojnë të shfaqen edhe rrudhat e para, pasi ... Read More

Njerëzit të cilët vuajnë nga aknet plaken më ngadalë

05/07/2019

Të gjithë e dimë sa e mërzitshme është kur zgjohemi në mëngjes dhe shohim që fytyra na u është mbushur me akne. Sidomos, kur kemi ... Read More

LeBron James, ‘fytyra’ e NBA: Bije shikueshmëria e ‘Play Off’ pa ‘mbretin’

22/04/2019

LeBron James, ‘fytyra’ e NBA: Bije shikueshmëria e ‘Play Off’ pa ‘mbretin’ NBA po përballet me një problem që nuk e ka njohur viteve të ... Read More

Ky është urimi i Robertit për festën e Pashkëve

21/04/2019

Besimtarët e krishterë sot festojnë Pashkët. Me rastin e kësaj feste fytyra të njohura publike kanë shkruar mesazhe uruese për besimtarët e krishterë, shkruan lajmi.net. ... Read More

Hoqa dorë nga këto ushqime dhe puçrrat u zhdukën

20/04/2019

Të gjithë ata, fytyra e të cilëve ka tendencë akneike, duhet të shmangin me çdo kusht ushqimet e konservuara dhe të procesuara si pijet e ... Read More