Tag: futbollit

Cristiano Ronaldo bëhet golashënuesi më i mirë në historinë e futbollit

20/01/2021

Ronaldo është bërë golashënuesi më i mirë në historinë e futbollit. Cristiano Ronaldo ka shënuar golin i cili i ka dhënë epërsinë Juventusit në Super ... Read More

Merret vendimi, me kaq ndeshje dënihet Messi

19/01/2021

Komiteti Disiplinor i Federatës së Futbollit në Spanjë, ka marr vendimin për Lionel Messin. Ylli argjentinas është dënuar me dy ndeshje mos-lojë për shkak të ... Read More

“Shpresoj ta shohim Messin në Camp Noun e ri”

11/01/2021

Largimi i Messit nga Barcelona është një çështje shumë e diskutuar në botën e futbollit. Joan Laporta shpreson se Lionel Messi do të luajë edhe ... Read More

Ibrahimovic zgjedh formacionin më të mirë në histori të futbollit

27/12/2020

Ibrahimovic zgjedh formacionin më të mirë në histori të futbollit, befason me përzgjedhjen duke lënë jashtë tij Messin e Ronaldon. Zlatan Ibrahimovic është njëri nga ... Read More

Futbolli në zi, ndërron jetë legjenda e Italisë

10/12/2020

Ka ndërruar jetë në moshën 64 vjeçare, legjenda e futbollit italian, Paolo Rossi. Kanë qenë familjarët e tij që kanë dhënë lajmin për ndarjen nga ... Read More

​Zyrtare! Stadiumi “San Paolo” në Napoli merr emrin e Diego Armando Maradonës!

30/11/2020

Një lajm i rëndë tronditi botën e sportit, por jo vetëm më 25 nëntor, kur legjenda e futbollit Diego Armando Maradona ndërroi jetë pas një ... Read More

Kriza nga koronavirusi, Milan dhe Juventus kanë një lajm të mirë për lojtarët e tyre

28/11/2020

Pandemia COVID-19 e ka bërë atë të vështirë për të gjitha klubet e futbollit, pronarë të pasur ose jo, pasi të ardhurat e rëndësishme janë ... Read More

Fëmijët e Maradonës, plas sherri për trashëgiminë!

27/11/2020

Trashëgimia e futbollit e Diego Armando Maradonës është e madhe, por ajo mund te kthehet në mollë sherri mes fëmijëve të tij. Ekipi i trashëgimtarëve, ... Read More

I jepet lamtumira e fundit legjendës Diego Maradona!

27/11/2020

Në një Ceremoni private, sot i është dhënë lamtumira e fundit legjendë së futbollit botëror dhe atij argjentinas, Diego Maradonas. 60-vjeçari nuk ia doli t’i ... Read More

Ka firmosur të mos varroset, zbulohet çfarë ka kërkuar Maradona

26/11/2020

Maradona ka firmosur të mos varroset, zbulohet çfarë ka kërkuar legjenda e futbollit. Legjenda argjentinase, Diego Armando Maradona u nda nga jeta ditën e djeshme, ... Read More

Tri ditë zie në këtë shtet pas vdekjes së Maradonës

26/11/2020

Vdekja e Maradonës, tri ditë zie në Argjentinë dhe lumenj homazhesh. Yjet e sotëm të futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo “as nuk do të ... Read More

Publikohet fotoja e fundit e Maradonës nga spitali

25/11/2020

Fotografia e fundit e Maradonës nga spitali. Bota e futbollit pësoi një tronditje të rëndë pasi u konfirmua vdekja e Diego Maradonës. Maradona ndërroi jetë ... Read More