Tag: futbollit

Euro 2020 do të ketë tifozë?- Merr vendim EUFA

09/04/2021

Vendos UEFA 8 nga 12 qytetet mikpritëse të finaleve të Evropianit të futbollit kanë konfirmuar se do të hapin dyert për tifozët. Prania e publikut ... Read More

Kosova është Kosovë, dorëzohet edhe Federata e Spanjës

31/03/2021

Federata Spanjolle e Futbollit ka ndryshuar mënyrën e raportimit për Kosovën. Në një postim të fundit në rrjetet sociale, “La Roja” i është drejtuar Kosovës ... Read More

Fisnik Ismaili propozon këtë dizajnë për logo të FFK-së, ja spjegimi i tij

27/03/2021

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fisnik Ismaili ka komentuar logon e re të Federatës së Futbollit të Kosoës. FFK-ja para disa dite publikoi logon e ... Read More

Reja: Ndaj Anglisë luajmë për rezultat pozitv

27/03/2021

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja dhe kapiteni Etrit Berisha kanë dalë këtë të shtunë në konferencën zyrtare për mediat, në prag të ... Read More

Ky ishte momenti kur Cima hynte në fushë me pushkë në ndeshjen mes Estradës dhe Yjeve të Futbollit

27/03/2021

Momenti kur Cima hynte në fushë me pushkë në ndeshjen mes Estradës dhe Yjeve të Futbollit. Dje ndërroi jetë aktori i njohur kosovar, Rasim Thaçi-Cima. ... Read More

Policia nuk garanton siguri, rrezikohet ndeshja Shqipëri – Angli

25/03/2021

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë me një deklaratë shtypi teksa tregon se ka mbërritur një shkresë zyrtare nga Drejtoria vendore e policisë, Tiranë, e ... Read More

Shqipëri-Angli në rrezik? Policia e Tiranës nuk merr përsipër organizimin e sfidës

25/03/2021

Sot në Federatën Shqiptare të Futbollit ka mbërritur një shkresë, me numër protokolli 2877, e datës 23.03.2021, nga Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, me firmën ... Read More

Hernandez mund të pësojë keq nga Federata e Futbollit Italian

17/03/2021

Federata e Futbollit Italian do të hetojë postimin e Theo Hernandez. FIGC ka hapur një hetim mbi postimin e mbrojtësit të Milanit, Theo Hernandez, në ... Read More

Nuk kishte asnjë rival, një shqiptar emërohet në krye të Federatës së Futbollit në Maqedoni

14/03/2021

Muamed Sejdini do të jetë president i Federatës së Futbollit në Maqedoninë e Veriut edhe për 4 vitet e ardhshme. Pas zgjedhjeve të zhvilluara ditën ... Read More

“Hapni dyert për tifozët e Kombëtares, ja sa mund të përballojmë kundër Anglisë”, FSHF letër qeverisë

10/03/2021

Nëpërmjet një shkrese zyrtare, Federata Shqiptare e Futbollit, i ka kërkuar Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, hapjen e dyerve të stadiumit për tifozët e ... Read More

FFK: Kriteret e UEFA-s e FIFA-s janë të ditura e të qarta dhe Spanja e dinë këtë

09/03/2021

FFK i reagon Federatës së Futbollit të Spanjës. Federata e Futbollit e Kosovës ka reaguar lidhur me provokimin e sotëm të Federatës së Futbollit të ... Read More

Këta janë 20 lojtarët më të mirë në botë deri më tani

09/03/2021

20 lojtarët më të mirë në botë deri më tani. Një nga mediumet më të njohura në botën e futbollit “Goal” ka publikuar një listë ... Read More