Tag: fundjavë

Fundjava e Yuri Kim/ Shëtitje në këmbë në pazarin e Gjirokastrës

28/03/2021

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka zgjedhur Gjirokastrën për të kaluar këtë fundjavë. Ambasadorja e bëri privatisht vizitën dhe pati rastin të shijojë gatimet tradicionale ... Read More

Moti i ngrohet, Shyhretja me burrin shkojnë në pushime në këtë vend

27/02/2021

Shyhrete Behluli me bashkëshortin zgjedhin bregdetin për fundjavë. Këngëtarja ka udhëtuar drejt bregdetit. Shyhrete Behluli dhe bashkëshorti i saj, Luli, kanë vendosur që këtë fundjavë ... Read More

Vendimet/ Disiplina me “dorë të hekurt”, dënohen lojtari i Tiranës dhe trajneri i Korabit, “masakrohet” zyrtari i Besëlidhjes

22/12/2020

Komisioni i Disiplinës ka marrë vendimet për ndeshjet e luajtura në fundjavë, për të gjitha kategoritë e futbollit shqiptar. Si herët e tjera, edhe këtë ... Read More

Lazio jep lajmin e mirë për Muriqin

18/12/2020

Muriqi harron lëndimin dhe rikthehet në stërvitje me Lazion, mund të jetë në fushë në fundjavë ndaj Napolit. Kanë ardhur lajme të mira më në ... Read More

Drogë, sherr, prostitucion dhe armë/ Kush janë VIP-at që kanë provuar qelitë e burgut

22/09/2020

Do të ishte mesnata e së premtes, ku ajo që nisi si një vizitë për fundjavë do të shndërrohej në një incident jo pak të ... Read More

Të gjithë në plazh, por Saimir Tahiri zgjedhë të pushojë në fshatin e origjinës

02/08/2020

Kjo fundjavë i ka gjetur thuajse buzë detit. Por ka pasur dhe nga ata që kanë zgjedhur turizmin e fshatit, për të eksploruar më shumë. ... Read More

Në fundjavë Seria A rifillon me ndeshje…falas

17/06/2020

Këtë fundjavë seria A do të rifillojë me dy ndeshje që do transmetohen falas në Itali. Kështu, ka raportuar “Gazzetta dello Sport”. Ministri i sportit ... Read More

Kështu duhet të kujdeseni për fëmijët pas tërmetit

27/11/2019

Tërmetet në fundjavë u përjetuan nga të gjithë ne, por pasojat mendore që la tek njerëzit do të ndihen pas disa javësh thonë psikiatrët.“Frika është ... Read More

Dieta 7 ditore e VIP-ave që po çmend të gjithë

19/11/2019

Çdo ditë të javës i bashkohet një grup ushqimor deri në fundjavë. E më pas rifillohet me skemën sipas modelit të shkallës ushqimore.Ky është një ... Read More

Fazat e goditjes nga nxehtësia që duhet të dini

21/07/2019

Me temperatura që fluturojnë këtë fundjavë, mos injoroni këto shenja paralajmëruese të goditjes së nxehtësisë. Është kritike për të qëndruar cool. Kjo është veçanërisht për ... Read More

Fundjava në Kosovë me mot të ndryshueshëm

25/05/2019

Në fundjavë mot më stabil dhe më i ngrohtë, mundësi për reshje lokale shiu 24.05.2019 – Ditëve të fundjavës fusha më stabile dhe masa të ... Read More

Formacioni më i mirë i sezonit në Serie A

22/05/2019

17:18 | 22 Maj 2019 17:18 | 22 Maj 2019 Serie A në fundjavë zhvillon ndeshjet e xhiros së 38-të, që njihet si xhiroja e ... Read More