Tag: franceze

COVID-19/ Çfarë duhet të dini për konsumin dhe pastrimin e ushqimeve këtë periudhë

29/04/2020

ANSES, Agjencia Franceze e Shëndetit dhe Sigurisë në Ushqim, Mjedis dhe Punë ka dhënë rekomandime për ushqimin, blerjen dhe pastrimin. AKU citon ANSES: Çfarë masash ... Read More

Pësoi atak kardiak gjatë seksit, kompania shpallet fajtore për vdekjen e punonjësit

20/09/2019

Foto ilustrim Një kompani franceze është shpallur përgjegjëse për vdekjen e një punonjësi i cili pësoi atak kardiak ndërsa po kryente marrëdhënie seksuale me një të huaj ... Read More

Pilula që do t’i kthejë gazrat në aromë çokollate apo trëndafili

27/06/2019

Një kompani franceze pretendon se ka arritur të shpikë një pilulë që mund të kthejë gazrat truporë me aromë të këndshme.Tabletat janë krijuar nga Christian ... Read More

Del në treg pilula që gazrat i kthen në aromë çokollate

26/06/2019

Një kompani franceze pretendon të ketë shpikur një pilulë që mund të bëjë gazrat tuaja me aromë të këndshme.Po, ne të gjithë e njohim dikë ... Read More

“Çmenduri”: Gjiganti evropian e transferon Mbappen për 280 milionë euro

07/05/2019

18:07 | 7 Maj 2019 18:07 | 7 Maj 2019 Gazeta franceze ‘France Football’ shkruan se udhëheqja e Real Madrid është e gatshme të dërgojë ... Read More

Publikohet Strategjia e Francës për Ballkanin Perëndimor

30/04/2019

Ambasada franceze në Maqedoninë Veriore publikoi sot Strategjinë e Ballkanit Perëndimor, miratuar me kërkesën e presidentit francez Emmanuel Macron, me qëllim të afrimit më pranë ... Read More

“Skuadrat e mëdha ta përcjellin Arbër Zenelin”

15/04/2019

Ish trajneri i Marseille, Elie Baup ka deklaruar se skuadrat e mëdha franceze duhet ta vëzhgojnë Arbër Zenelin. “Në afatin e ardhshëm kalimtar dy futbollistët ... Read More

Kërkohet nga Bayern dhe Arsenal, ylli francez vendos për të ardhmen e tij

14/04/2019

Ylli me pasaportën franceze, i cili ka prejardhje nga Bregu i Fildishtë, Nicolas Pepe, ka ndarë mendjen e tij për të ardhmen. Pepe i cili ... Read More

E rëndë: Peshëngritësja thyen dorën derisa ngrit peshën 110 kilogramë

13/04/2019

Pamje aspak të mira vijnë nga sporti i peshëngritjes. Gaele Ketçake, peshëngritëse franceze, ka thyer dorën gjatë garës në Kampionatin Evropian në Gjeorgji. Ketçake, këtë ... Read More

Dua Lipa në ballinën e revistës së njohur franceze 

09/04/2019

Dua Lipa do të jetë fytyra të cilën do ta shohim në ballinën e revistës franceze "Elle". Këngëtarja Dua Lipa ka bërë të ditur nëpërmjet ... Read More

Le Point: Gjermania, “bordello” më e madhe e Evropës me shumë vajza shqiptare

05/04/2019

Gjermania është “bordello” më e madhe e Evropës. Kështu shkruan prestigjiozja franceze “Le Point” në një artikull të botuar së fundmi, ku publikon edhe shifra ... Read More

Gazeta e madhe franceze: Mbappe na thotë lamtumirë më 2020

27/03/2019

Gazeta franceze “Le Parisien”, e ka konfirmuar mundësinë e largimit të Kylian Mbappes nga Paris Saint-Germaini dhe se Real Madridi do ta transferojë atë.Sipas të ... Read More