Tag: forta

“Do takohemi në gjykatë” – nxehet situata në Përputhen

11/06/2021

“Do takohemi në gjykatë”, Armando nuk i kërkon falje Stelës. Pas ofendimeve dhe zënkave të forta mes tyre, që çuan deri në largimin nga studioja ... Read More

Skandali me zgjedhjet në KOKSH, përjashtohet FSHF dhe 22 Federata të tjera

08/04/2021

Prej javësh jemi mësuar të dëgjojmë përplasje të forta dhe akuza mes palëve politike për zgjedhjet në Shqipëri, por asgjë nuk i afrohet asaj që ... Read More

Ledjana poston foto me Mevlanin, ky është komenti epik i Antonelës

22/02/2021

Ledjana ka publikuar një fotografi me Mevlanin. Pavarësisht sherreve dhe debateve të forta që ndodhin në studion e “Për’puthen”, duket se në prapaskenë gjërat janë ... Read More

Autorja e ‘Përputhen’ flet sërish për Andin dhe Tean: Rrinin të përqafuar në prapaskenë

21/02/2021

Skandali më i përfolur i ‘Përputhen’  dhe trekëndëshi Andi -Tea -Beart, nxiti shumë debate të forta në program . Në lidhje me këto debate, pak ... Read More

Horoskopi ditor, e mërkurë 22 korrik 2020

22/07/2020

DashiDo keni kontradikta te forta me partnerin gjate kësaj dite dhe gjerat nuk do ecin aspak si duhet. Beqaret do bëjnë dekla rata te forta ... Read More

Ushqimet që ju duhen kur merrni antibiotikë

01/03/2020

Antibiotikët janë ilaçe të forta që përpos luftimit të baktereve shkaktojnë edhe shumë efekte anësore në organizëm, kryesisht në stomak. Përdorimi i antibiotikëve shkakton të ... Read More

Kjo është arsyeja pse ndjeni dhimbje në këmbë gjatë natës

06/12/2019

Tkurrjet e muskujve në pjesën e pulpës së këmbës shkaktojnë dhimbje të forta, sidomos nëse shfaqen gjatë natës.Këto tkurrje fillojnë të shpeshtohen pas moshës 40-50 ... Read More

Mësoni arsyet pse ju ndodh ngërçi i këmbës gjatë natës

06/12/2019

Tkurrjet e muskujve në pjesën e pulpës së këmbës shkaktojnë dhimbje të forta, sidomos nëse shfaqen gjatë natës, shkruan Agroweb, transmeton Express.Këto tkurrje fillojnë të ... Read More

Në cilat pjesë të trupit përjetoni emocionet më të mëdha kur bini në dashuri?

25/11/2019

Ne të gjithë e dimë se emocionet mund të shkaktojnë ndjesi të forta trupore. Një studim i ri britanik ka zbuluar se kur i përjetojmë ... Read More

GoPro 8 shihet për herë të parë, sjell ‘modulin e mediave’

13/09/2019

Një nga pikat e forta të shitjes së GoPro është se është i vogël. Kjo do të thotë që marrja me vete në lëvizje është ... Read More

Gurët në veshka, simptomat dhe si mund të kurohen

02/08/2019

Gurët në veshka janë kristalie të forta, me forma dhe përmasa të ndryshme të cilat formohen brenda veshkave. Ato zakonisht janë të përbëra nga kalciumi, ... Read More

Pija me të cilën mund të ulni shtypjen e lartë të gjakut dhe të zhbllokoni arteriet

01/08/2019

Hudhra njihet si  burim i vetive të forta antivirale, antiseptike dhe antibakteriale. Ajo është e pasur me fibra, mangan, vitaminë B6 dhe vitamina C.Në anën ... Read More