Tag: fitoren

Formacionet zyrtare: Villareal – Barcelona

27/11/2021

Barcelona e Xavit luan për fitoren e radhës në ndeshje ndaj Villarrealit, formacionet zyrtare. Villarreali dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e ... Read More

Italia me këtë formacion syon fitore ndaj Irlandës Veriore

15/11/2021

Italia synon fitoren ndaj Irlandës Veriore për t’u kualifikuar në Botëror, formacionet zyrtare. talinë e pret një ndeshje jo shumë e vështirë në udhëtim te ... Read More

Gjermania nuk fal edhe në ndeshjen e fundit/ Maqedonia e Veriut shkruan tjetër histori, siguron play-off

14/11/2021

Gjermania i mbyll kualifikueset e Botërorit me fitoren 1-4 në Armeni, duke dëshmuar se humbja me Maqedoninë në shtëpi ishte thjesht një aksident. Më pas ... Read More

Formacionet zyrtare: Arsenal – Watford

07/11/2021

Arsenali synon fitoren e radhës në ndeshje ndaj Watfordit, formacionet zyrtare Arsenali dhe Watfordi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën ... Read More

Mjafton një gol në “Air Albania”, Kukësi merr tri pikët përballë një rivali direkt

29/10/2021

Kukësi merr fitoren e dytë radhazi dhe kreun provizor në Kategorinë Superiore. Verilindorët mposhtën 1-0 Dinamon në “Air Albania”, duke marrë një trepikësh me shumë ... Read More

Foto / Spektakël mes Tiranës dhe Partizanit, një penallti me VAR në shtesë vendos gjithçka

25/10/2021

Derbi i parë mes Tiranës dhe Partizanit përfundon me fitoren 1-0 të bardhebluve, që mbajnë të vetëm kreun e renditjes, duke zhytur në fund Partizanin, ... Read More

Shqiptarët shkëlqyen me gola këtë mbrëmje – ja kush shënoi i fundit

24/10/2021

Mbrëmje shqiptarësh, Vrioni hyn në fushë si zëvendësues dhe i jep fitoren Tirolit. Është mbrëmja e sulmuesve të Kombëtares Shqiptare. Pas Armando Brojës, që ngriti ... Read More

Një ‘shaka e gabuar’, pastaj karton i kuq dhe lot në sytë e lojtarit të Lazios, Luiz Felipe: Ai ngacmoi shokun e tij të ngushtë Correan që tani është te Interi

16/10/2021

Mbrojtësi i Lazios, Luiz Felipe, shpërtheu me lot në sy pas ndeshjes që u mbyll me fitoren e skuadrës së tij 3-1 ndaj Interit, pasi ... Read More

I siguroi Napolit fitoren, vjen reagimi i Amri Rrahmanit

04/10/2021

Reagon Rrahmani pasi ia siguroi Napolit fitoren kundër Fiorentinës Amir Rrahmani e ka cilësuar si shumë të rëndësishme fitoren e Napolit kundër Fiorentinës të dielën, ... Read More

Messi flet pas shënimit të golës me PSG-në, ka një mesazh

29/09/2021

Messi: Ishte një natë perfekte, i lumtur me golin dhe fitoren. Lionel Messi ka thënë se fitorja e së martës ndaj Manchester Cityt u dëshmua ... Read More

Barcelona rikthehet te fitorja, mposht Levanten

26/09/2021

Pas dy barazimesh radhazi në ligë, Barcelona ka gjetur fitoren. Katalonasit kanë mposhtur Levanten me rezultat 3-0 në ndeshjen e javës së shtatë të La ... Read More

U shpall për të 11 herë kampion Shqipërie në Karate, Basha: Jam i sigurt që një ditë do të ngre lart flamurin kombëtar!

26/09/2021

Kryedemokrati Lulzim Basha, i ka uruar fitoren e 11-ë si kampion Shqipërie në sportin e karatesë, Bekim Bashës. Kreu i PD, e cilëson të riun ... Read More