Tag: fiton

Messi mbulohet me para, për tri vite ja sa para do t”i fitojë argjentinasi te PSG

18/09/2021

Messi, po fiton milionat te PSG. Kjo pasi kontrata e sulmuesit argjentinas përfshin pagesa të kriptomonedhës.Lionel Messi po fiton 30 milionë euro (26 milionë funte/35 ... Read More

Francës i mjaftojnë dy gola për ta mposhtur Finlandën

07/09/2021

Franca fiton kundër Finlandës, shkëlqen Griezmann me dy gola. Franca ka mundur sonte me rezultat 2-0 Finlandën për ta bërë një hap të madh drejt ... Read More

E ARTA Kosovës: Disitria Krasniqi i sjell Kosovës medaljen e parë në “Tokio 2020”

24/07/2021

Kosova lë gjurmë në Japoni, Distria Krasniqi fiton medaljen e artë olimpike në “Tokio 2020”. Xhudistja jonë, Distria Krasniqi ka arritur ta bëjë krenare gjithë ... Read More

Fitorja e Romës në miqësore, shënon Kumbulla

18/07/2021

Kumbulla shënon në fitoren e Romës në miqësore. Roma fiton edhe ndeshjen e dytë përgatitore në kuadër të përgatitjeve për sezonin e ri. Pas suksesit ... Read More

Partizani fiton edhe të dytën ndaj moldavëve, në turin e dytë të Conference League gjen Basel

15/07/2021

Partizani fiton edhe ndeshjen e kthimit në Conference League dhe shkon në turin e dytë. Të kuqtë fituan 3-2 në Moldavi përballë vendasve të Sfintul ... Read More

Messi i fitoi të gjitha në Kupën e Amerikës

11/07/2021

“Lojtari më i mirë”, “Këpuca e Artë”, “Copa America”, Messi i fiton të gjitha. Lojtari më i mirë i turnet dhe Këpuca e Artë kanë ... Read More

Mbi 106 mijë euro fiton tifozi me pesë euro të luajtura për dy takimet e djeshme në “EURO 2020”

29/06/2021

Tifozi fiton mbi 106 mijë euro me pesë euro të luajtura për dy takimet e djeshme në “EURO 2020”. Dita e hënë e 28 qershorit ... Read More

A e dini sa paguhen policët në Zvicër?

30/05/2021

Një person që punon si oficer policie në Zvicër zakonisht fiton rreth 76,000 CHF në vit. Pagat variojnë nga 35,000 CHF (më e ulëta) në ... Read More

Pas serisë prej 22 penalltive ky është fituesi i Ligës së Kambionëve

27/05/2021

Villarreali fiton Ligën e Evropës, mposht Manchester Unitedin në finales Villarreal dhe Manchester United kanë luajtur baras (1-1) pas 90 minutave në finalen e Ligës ... Read More

Shkëndija fiton titullin e kampionit të Maqedonisë

25/04/2021

Shkëndija fiton titullin e kampionit të Maqedonisë së Veriut. Shkëndija e Tetovës është kampione e Maqedonisë së Veriut në futboll. Shkëndija të dielën fitoi 3:1 ... Read More

Arbëria mban gjallë shpresat për mbijetesë, fiton me vështirësi ndaj Besës

24/04/2021

Arbëria fiton me vështirësi ndaj Besës dhe mban gjallë shpresat për mbijetesë. Arbëria ka fituar me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Besës në ndeshjen e ... Read More

Nora fiton sërish me “ippon” dhe kualifikohet në gjysmëfinale

16/04/2021

Nuk ndalet Nora Gjakova, fiton sërish me “ippon” dhe kualifikohet në gjysmëfinale. Nora Gjakova është kualifikuar në gjysmëfinale në Kampionatin Evropian që po mbahet në ... Read More