Tag: finale

Zidane flet para ndeshjes me Interin, ka një porosi

02/11/2020

Zidane: Ndeshja kundër Interit është finale për Real Madridin. Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, e ka vlerësuar si finale ndeshjen kundër Interit, e cila ... Read More

Siguron medalje në “Grand Slam”, Distria Krasniqi shkon në finale

23/10/2020

Distria Krasniqi siguron medalje në “Grand Slam”, shkon në finale. Distria Krasniqi është kualifikuar në finale të “Grand Slamit” të Hungarisë. Xhudistja kosovare po dominon ... Read More

Finalja e Kupës, FSHF befason me kërkesën: Të marrim shembull Francën, tifozët…

01/08/2020

Tirana dhe Teuta do të përballen të dielën për finale e Kupës së Shqipërisë, sfidë kjo e cila është planifikuar në orën 20:00 në stadiumin ... Read More

Prodhohet vaksina anti-koronavirus

15/07/2020

Vaksina e mundshme për të parandaluar Covid-19 duket se është në fazat finale të saj. Kështu njoftoi mbrëmjen e sotme firma Moderna në SHBA. Sipas ... Read More

Hidhet shorti, përballje gjigandësh në çerekfinalet e Champions League

10/07/2020

Liga e Kampioneve ka mësuar përballjet për fazën finale të këtij edicioni në turneun më të rëndësishëm të futbollit europian për klube. Shorti i hedhur ... Read More

Safet Gjici ndez sfidën kundër Tiranës, thirrje tifozëve për masivitet: Titulli në këto kushte do të ishte një mrekulli, nuk lëshojmë asgjë këtë sezon

20/02/2020

Në vigjilje të sfidës kundër Tiranës, një ndeshje e projektuar si një finale e parakohshme, Safet Gjici, presidenti i nderit i Kukësit, prek krenarinë e ... Read More

Jonida Maliqi ka një mesazh nga prapaskenat e “Eurovisionit”

18/05/2019

22:53 | 18 Maj 2019 22:53 | 18 Maj 2019 Po mbahet nata finale e festivalit “Eurovision”. Jonida Maliqi këtë vit përfaqëson Shqipërinë me këngën ... Read More

Arsenal në finale të Ligës së Evropës

09/05/2019

22:48 | 9 Maj 2019 22:48 | 9 Maj 2019 Arsenal është kualifikuar në finale të Ligës së Evropës për sezonin 2018/2019, duke e mundur ... Read More

Opozita “spektatore” në dialogun Kosovë – Serbi

04/05/2019

Përfaqësimi i Kosovës pa opozitën në fazën finale të dialogut me Serbinë, po demonstron për herë të parë një shembull që nuk ishte praktikuar në proceset ... Read More

Kështu duket renditja për Këpucën e Artë në fazën finale të sezonit

04/05/2019

8:41 | 4 Maj 2019 08:41 | 4 Maj 2019 Kampionatet elitare në Evropë kanë hyrë në fazën finale të sezonit, dhe gara për Këpucën ... Read More

Feronikeli dhe Trepça ’89 kalojnë në finale të Kupës së Kosovës

01/05/2019

Feronikeli dhe Trepça ’89 kanë siguruar kalimin në finale të Kupës së Kosovës për sezonin 2018/2019. Liderët e Superligës së Kosovës, kanë shënuar fitore edhe ... Read More

Rashica, lojtari me notën më të lartë në ndeshjen Werder 2:3 Bayern

24/04/2019

Bayern Munich ka arritur në finale të Kupës së Gjermanisë falë një goli të vonshëm të Robert Lewandowskit nga penalltia, pas triumfit 3:2 kundër Werder ... Read More