Tag: fillimin

Big Mama shpërthen në lot në emision teksa tregon për këtë gjë

06/12/2020

Big Mama prekët teksa tregon fillimin e karrierës së saj. Në këtë puntatë të Shiko Kush LUAN me autore e moderatore Luana Vjollca e ftuar ... Read More

Ankthi pas moshës 40 vjeç – Shenjat emocionale si dallohet dhe trajtimet e duhura

06/07/2020

Shumëkush e konsideron si fillimin e vërtetë të jetës por për shumë të tjerë është fillimi i një cikli të mbushur me ankth, stres dhe ... Read More

Jo dëborë, por diell! Jona Spahiu nis pushimet verore në dimër, në Dubai me familjen e bukur

08/01/2020

Pas Marina dhe Luana Vjollcës e shumë personazhe të tjerë të “showbiz”-it, të cilët fillimin e vitit të ri kanë zgjedhur ta kalojnë në mënyrë ... Read More

Kosnett uron myslimanët për fillimin e muajit të Ramazanit

06/05/2019

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka uruar fillimin e muajit të Ramazanit për besimtarët myslimanë në Kosovë. “Urimet më të mira për të gjithë ... Read More

Ky qytet ka ndaluar me ligj thashethemet

01/05/2019

Me fillimin e verës banorët e Binalonan, një qyteti të vogël në Filipine, mblidheshin nën pemë dhe bënin thashetheme rreth fqinjëve e tregonin histori tradhtish, ... Read More

Solskjaer e pranon se rindërtimi i Man Utd do të marrë disa vite

21/04/2019

Punët për Ole Gunnar Solskjaer  nuk po ecin ashtu si në fillimin e tij në stolin e Manchester United. Pas një serie të mirë, tashmë ... Read More

Komuna e Prishtinës lajmëron qytetarët për bllokim të dy rrugëve në qendër të qytetit

15/04/2019

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka paralajmëruar për fillimin e punimeve në rrugët ‘Ukshin Hoti’ dhe ‘Robert Doll’ në Prishtinë. Ahmeti në një ... Read More

Kreu i FFK-së uron për Ligën e Veteranëve

09/04/2019

Presidenti i FFK-së Agim Ademi, ka uruar fillimin e garave për veteranët e futbollit të Kosovës. Në këtë ditë të shënuar, kreu i FFK ka ... Read More

Nënë për herë të parë! Anjeza Shahini publikon foto të vogëlushes Victoria

22/03/2019

Këngëtarja Anjeza Shahini u bë nënë për herë të parë në fillimin e muajit mars. Ajo ka ndarë lajmin e bukur me fansat në datën 8 mars, ... Read More

Zeka: Jam i zhgënjyer me propozuesin e kësaj seance, sot është Epopeja e UÇK-së

05/03/2019

Deputeti i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka në fillimin e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës ku pritej të diskutohej për vendimin e Qeverisë ... Read More

De Jong: Barcelona, klubi i ëndrrave të mia

21/02/2019

Transferimi më i ri i Barcelonës, Frenkie de Jong është duke pritur me padurim fillimin e karrierës në Camp Nou. I riu do të largohet ... Read More

Samsung: Telefoni i palosshëm mund të lansohet së bashku me linjën Galaxy S10

14/02/2019

Ndryshe nga vitet e mëparshme, kur gjithçka kishte qenë thashetheme për fillimin e menjëhershëm të telefonit të parë të palosshëm Samsung, 2019 më në fund ... Read More