Tag: festohet

Përmallohet vajza e Jakup Krasniqit në këtë festë familjare

01/12/2020

Në shtëpinë e Jakup Krasniqit po festohet për të. Fëmijët e ish-zëdhënësit të UÇK-së, Jakup Krasniqit në mungesë të tij, sot po e festojnë 29-vjetorin ... Read More

Halloweeni, ja si u transformuan VIP-at shqiptar

31/10/2020

Sonte festohet nata më e frikshme e vitit, Halloween-i. Kjo festë sigurisht nuk mund të kalonte pa festuar, ku shumë njerëz janë transformuar në personazhet ... Read More

6 qytetet më të mira, në botë, për ta festuar Vitin e Ri

13/12/2019

Por, gjashtë qytete të famshme e bëjnë diferencën për nga mënyra se si festohet Viti i Ri. New Yorku është më i veçanti. Miliona njerëz ... Read More

Dita Ndërkombëtare e Sportit për Zhvillim dhe Paqe

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T08:40:02+02:00 Me 23 gusht 2013, OKB e vendosi 6 prillin ditë kur do të festohet Dita Ndërkombëtare e Sportit për Zhvillim dhe Paqe. Gjithashtu, ... Read More

Sot është Dita Ndërkombëtare e Lumturisë

20/03/2019

Dita Ndërkombëtare e Lumturisë është ngjarje botërore e cila festohet çdo vit qysh prej vitit 2013. Kjo ditë festohet me 20 mars në 193 shtete ... Read More

Dormeo – Sponsor i ditës botërore të gjumit

05/03/2019

Dita Botërore e Gjumit festohet një herë në vit! Fakti që ekziston një ditë e tillë është vetëm një fakt se e gjithë bota duhet ... Read More

Përballja e Djajve dhe Bluve, e lufta për titull në Spanjë – një fundjavë e pasur me futboll në IPKO

15/02/2019

Fundjava garanton edhe një javë përplot me aksion futbollistik. Fundjava ku festohet 11 vjetori i pavarësisë së vendit është mundësi ideale që duke pushuar në ... Read More

Ramushi bëhet romantik për Shën Valentin, i dhuron buqetë me lule dhe gostit Anitën në “Ditën e të Dashuruarve”

14/02/2019

Ramushi tregohet romantik për Shën Valentin Sot (e enjte) në mbarë botën festohet 14 shkurti, e njohur ndryshe si “Dita e të dashuruarve”. Në këtë ... Read More