Tag: Ferizaj

34-vjeçarja që rrit 2 fëmijët jetimë e kujdeset për vjehrrin, kërkon ndihmë për ushqime!

11/06/2020

34- vjeçarja nga Ferizaj, Teuta Lekaj tash e një vit kujdeset e vetme për 2 fëmijët e saj dhe vjehrrin. Bashkëshorti i saj vdiq vitin ... Read More

Dënohen me shtatë vjet burgim dy persona nga Ferizaj për vrasje të rëndë në tentativë

20/05/2019

Gjykata Themelore në Ferizaj, departamentit për Krime të Rënda, ka dënuar me 7 vjet burgim B.Z dhe G.H. për vrasje të rëndë në tentativë. Sipas ... Read More

Arrestohen dy femra në Ferizaj, vodhën rroba në një lokal

16/05/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy femra në Ferizaj, pasi që të njëjtat kanë vjedhur disa rroba në njërin nga lokalet e ... Read More

Shantazhoi një grua që jetonte jashtë, një muaj paraburgim për të dyshuarin

15/05/2019

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka caktuar një muaj paraburgim për të dyshuarin A.K për shantazh. Sipas njoftimit të Gjykatës, i pandehuri A.K, dyshohet se më ... Read More

Gjilan, një muaj paraburgim për të dyshuarin për grabitje

14/05/2019

Gjykata Themelore në Ferizaj, Departamenti për Krime të Rënda, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj të ... Read More

Policia arreston 20-vjeçarin në Ferizaj, pas shantazhit që i bëri një të miturës

14/05/2019

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Ferizaj, pasi që i njëjti dyshohet se ka shantazhuar një femër.  Në njoftimin e Policisë thuhet se ... Read More

Babai qe goditi djalin me predhë në Ferizaj dënohet me 8 muaj burg

13/05/2019

Gjykata Themelore në Ferizaj përmes një komunikate për media njofton se ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të pandehurit R.M, i cili sipas aktakuzës së Prokurorisë ... Read More

Një muaj paraburgim për burrin që vrau gruan në Ferizaj

08/05/2019

Gjykata Themelore në Ferizaj, departamenti për Krime të Rënda ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj të ... Read More

Keqtrajtoi vajzën dhe gruan, kërkohet paraburgim për të dyshuarin

30/04/2019

Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti i Përgjithshëm, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Ferizaj, caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurit A.B., sepse ekziston ... Read More

KFOR-i zgjodhi Ferizajn për operacionin “Shpata e Argjendtë”

25/04/2019

Ferizaj përgjatë tri ditëve ishte qendër në të cilën është zbatuar operacioni i simuluar i titulluar “Shpata e Argjendtë”. Ky operacion është organizuar nga KFOR-i, ... Read More

Ra nga kati i gjashtë, gruaja nga Ferizaj dërgohet në QKUK

25/04/2019

Një grua ka rënë sot nga kati i gjashtë i një ndërtese në Ferizaj, por fatmirësisht ajo ka shpëtuar. Kështu ka bërë të ditur për ... Read More

Policia arreston të dyshuarin nga Ferizaj pasi inskenoi grabitjen

25/04/2019

Hetuesit e sektorit të hetimeve rajonale në Ferizaj, kanë arrestuar të dyshuarin V.F me dyshimin e bazuar se i njëjti, me qëllim kishte inskenuar rastin ... Read More